Pasak arkivyskupo Kęstučio Kėvalo, tai mūsų bendruomenės ženklas, kad žmogaus, sukurto pagal Dievo paveikslą ir panašumą, gyvybė ir žmogiškasis orumas yra verti didžiausios pagarbos.
„Mes tikime, jog tie nekalti vaikeliai yra Dievo malonės šviesoje“, – sakė arkivyskupas Kęstutis Kėvalas ir pakvietė visus į procesiją su Visų Šventųjų litanijos maldavimais per miestelį į Raseinių savivaldybės skirtą vietą kapinėse.
Pirmoji negimusių kūdikių kapavietė
Arkivyskupas pašventino kapo duobę ir kvietė kartu melstis už šeimas (jų dalyvavo ir laidotuvėse), kad tai būtų vilties ir paguodos vieta.
Ganytojas padėkojo už iniciatyvą LSMU Kauno klinikų dvasinei asistentei Svetlanai Adler-Mikulėnienei, kunigams kapelionams, asociacijos „Už gyvybę“ medikams, Kauno arkivyskupijos ir Raseinių dekanato Šeimos centrams, Šiluvos seniūno pavaduotojai Ritai Tamutienei. Padėka taip pat Kauno „Anapilis“ ir Raseinių R. Tamavičiaus laidojimo įmonei už neatlygintiną pagalbą.
Nuo 2018 m. gegužės 1 d. įsigalioję LR Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pakeitimai pripažino žmogumi vaisių iki 22-osios nėštumo savaitės, o SAM ministro įsakymu yra leista tėvams pasiimti palaidoti tokius žuvusius vaikelius.
Jei taip neatsitinka, Kauno ligoninėse mirę kūdikiai (dėl abortų, persileidimų) dabar bus palaidojami Šiluvoje, pirmoje Lietuvoje tokio pobūdžio kapavietėje, kurią bus galima aplankyti, prie jos pasimelsti.