Gruodžio 4 d. nacionalinė tėvų saviugdos programa „Šeimų universitetas“ įteikė sertifikatus 100 savanorių, kurie, baigę pirmąjį mokymų etapą, tapo „Šeimų universiteto“ moderatoriais ir įgijo teisę vesti kursus tėvams. Susirinkę „Šeimų universiteto“ iniciatoriai bei partneriai pasveikino moderatorius ir priminė apie gruodžio mėnesį prasidėsiančius pirmuosius „Šeimų universiteto“ kursus šeimomis.
„Augink atsakingai“ bei „Šeimų universiteto“ iniciatorius, „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis, pasveikino moderatorių kursus baigusius savanorius ir pabrėžė jų svarbą šalies ateičiai. „Tai projektas, galintis išugdyti kūrybišką kartą bei turintis potencialą pakeisti visuomenę, verslą ir valstybę. Siekdami teigiamų pokyčių šalyje, visi kartu turime žengti pirmyn ir siekti bendro rezultato. Tikiu, kad jūsų iniciatyva, veržlumas ir pasiryžimas įneš svarų indėlį į lyderių kartos ugdymą,“ – susirinkusiems kalbėjo A. Zabulis.
Savanoriai iš visos Lietuvos buvo rengiami pagal specialią Tarptautinės šeimų vystymosi federacijos IFFD metodiką. Išklausę intensyvų 40 val. trukmės kursą, moderatoriai įgijo konstruktyvios diskusijos bei jos valdymo ir viešo kalbėjimo įgūdžių. Mokymų metu jie sužinojo, kaip turtinti šeimos gyvenimą, pažinti vaikus, ugdyti jų atsakomybę, laisvę, protą ir valią, kaip perduoti jiems šeimos vertybes bei puoselėti meilę. Norą tapti moderatoriais išreiškė beveik pusė tūkstančio žmonių.
„Šis projektas labai aiškiai ir garsiai sako - šeima yra vertybė. Tik ją reikia nuolat puoselėti. Eidama į šiuos mokymus tikėjausi rasti būdą, padėsiantį stiprinti savo ir galbūt draugų šeimas. Tačiau atėjusi gavau daugiau nei tikėjausi. Sutikau tokių žmonių, kuriems rūpi šeima bei įgavau drąsos. Tikiu, jog šis projektas įkvėps ir sustiprins daug šeimų Lietuvoje, bei tapti reikšmingu šeimos kaip vertybės liudijimu net ir už Lietuvos ribų,“- sakė „Šeimų universiteto“ moderatorė Jurgita Saliniene.
Pirmaisiais metais „Šeimų universitetas“ įgyvendins dvi ugdymo programas: „Pirmuosius žingsnius“ – kursus, skirtus besilaukiančios poroms ir tėvams, auginantiems vaikus iki 4 metų; ir „Pirmąsias raides“ – kursus, skirtus šeimoms, auginančioms vaikus nuo 4 iki 8 m. Kitąmet šeimų kursus tikimasi išplėsti.
Šeimų mokymas pagrįstas diskusijomis poroje, todėl kursuose turi dalyvauti abu tėvai ar globėjai.
Pirmaisiais metais šeimų susitikimai vyks penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Marijampolėje.