,,Kiek galėjau, padėjau visiems, kurie į Sibirą buvo išvežti. Kai grįžo, man buvo didelis rūpestis. Todėl ir dabar susitinkam. Noriu susitikt. Tai ir gyvenu ilgai, užtat“, - sako šimtametė.
Ponia Juozapa tikina, jog niekada negalvojusi, ką valgyti sveika, ar nesveika – iki šiol valgo viską, tik saikingai. Ir muzikos klausosi. Ir ne jaunystės prisiminimų melodijos ją džiugina, o šiuolaikiniai ritmai. Labiausiai Merūno dainos.
,,Kai pasako Merūnas, tai labai noriu. Patinka jo dainos. Ypač tos pirmos, kai pradėjo. Patinka“, - prisipažįsta senolė.
Pati visą gyvenimą siuvusi, mezgusi, net savo parduotuvę tarpukariu turėjusi moteris sako, visad reikia kuo nors geru užsiimti. Ir palinkėjimą moteris perdavė jaunimui. Svarbiausiai gyvenime – mokytis.
„Kad stengtųsi mokintis, nebūtų nemokyti, nemokšos. Nelaimingi nemokšos. O mokslo žmogus visur nepražūva“, - jaunajai kartai pataria šimtametė.
Moteris užaugino tris vaikus. Jauniausia dukra, kuri dabar prižiūri šimtametę mamą, pasakoja, kad senolė tokia maloni ne tik su gausiai užgriuvusiais svečiais.
,,Visą laiką ji neliūdi, su visais mokėjo sutart, pakalbėt. Kompanijoj. Visur buvo linksma“, - pasakoja jubiliatės dukra Valdona Čepaitienė.
Ponia Juozapa užaugino ir savo sesers dukrą. Išgelbėjo ją nuo tremties, kai sesers šeimą iššaudė, o seserį ištrėmė. Šimtametės dukterėčia sako, kad užaugusi ant tetos rankų, visą gyvenimą ją vadina mama, net kai tikroji grįžo iš tremties.
„Ir viena mama, ir kita mama. Atvažiuodavau, kai jau mokiausi Vilniuje, nebežinodavau – pas vieną mamą reikia ir pas kitą“, - pasakoja šimtametės dukterėčia Nijolė Eitminavičienė.
Šiauliuose yra tradicija – sveikinti visus šimto ir daugiau metų sulaukusius. Meras, perėmęs pirmtakų tradicijas, sako, kad ilgaamžiams dovanojamos ne tik juostos ir gėlės.
„Biudžete numatom tokių lėšų. Ir iš tikro ne gėda. Atvažiuoji, įteiki juostą, gėlių ir materialinę dovaną. Žmogus gali pasinaudoti. Gerai, kad taip yra“, - teigia Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Šiaulių mieste dabar gyvena 12 šimto ir daugiau metų sulaukusių šiauliečių. Viena jų – miesto garbės pilietė.