28 metai, 29 sezonai, daugiau nei 600 serijų – nenuostabu, kad milijonai žmonių visame pasaulyje atpažįsta Homerį, Mardžę, Bartą, Lizą ir Megę taip pat, lyg tai būtų realūs žmonės.
Ir visą šį laiką „Simpsonai“ išlieka aktualūs, reguliariai įtraukdami svarbiausius epochos reiškinius ir visuomenės problemas. Todėl juos galima žiūrėti ne tik kaip pramoginę laidą, tačiau ir kaip istorinę kroniką.
O kartais serialo kūrėjai drąsiai daro ateities spėjimus, kurie vėliau netikėtai išsipildo!
1. Donaldo Trumpo prezidentavimas
Prieš daugelį metų Donaldas Trumpas JAV buvo mėgiamu pajuokų objektu dėl savo charakteringos išvaizdos, nuolatinio šmėžavimo televizijų ekranų pramoginiuose projektuose ir ribų neturinčios savimeilės.
Daugiau nei prieš dešimt metų buvo išleista „Simpsonų“ serija, kurioje Bartas keliauja į ateitį, kurioje Liza tampa JAV prezidente – po Donaldo Trumpo!
Liza seriale teigia, kad prezidentas Trumpas įvarė šalį į bankrotą. Praėjus 16 metų, D. Trumpas pakeičia B. Obamą Baltuosiuose rūmuose, tuo šokiruodamas visą pasaulį. Galbūt derėtų įdėmiau žiūrėti „Simpsonus“?
2. Graikijos ekonominė krizė
Graikiją užgriuvo ekonominė krizė, nuo kurios iš esmės priklausė Europos Sąjungos likimas, o patiems graikams teko imtis griežtų taupymo priemonių. Tačiau likus trims metams iki tol, kuomet Graikija dar džiūgavo surengusi Olimpines žaidynes, „Simpsonai“ parodė įprastą seriją, kurioje Homeris Simpsonas pasirodo televizijos naujienų eteryje. Bėganti eilutė ekrano apačioje skelbia, kad Europa įtraukė Graikiją „eBay“ į pardavimų sąrašą.
3. Nobelio premijos skyrimas Bengtui Holmstromui
2010 metais „Simpsonai“ parodė seriją, kurioje B. Holmstromas buvo įvardintas kaip vienas iš kandidatų į Nobelio premiją.
Praėjus šešeriems metams ekonomistas šią premiją gavo.
4. Baltojo tigro išpuolis prieš Roy’ų Horną
1993 metais „Simpsonai“ parodė seriją, kurioje didžiulis baltasis tigras užpuola savo žymius cirko dresuotojus.
Praėjus dešimčiai metų ši istorija nutiko iš tiesų.
5. Vokietijos pergalė prieš Braziliją 2014-ųjų Pasaulio taurėje
2014 metais viena iš „Simpsonų“ serijų pasakoja apie korpuciją FIFA ir Vokietijos pergalę prieš Braziliją tais metais vykusios Pasaulio taurės metu.
Praėjus porai mėnesių Vokietija išlošė taurę, o Tarptautinė futbolo federacija sužibo viso pasaulio žiniasklaidoje dėl didelio masto kyšininkavimo skandalo.
6. Lady Gaga dainuoja „Superbowl“ finaluose
„Simsonai“ yra garsūs dar ir tuo, kad mėgsta vaizduoti įvairias šou žvaigždes savo seriale: muzikantai, aktoriai ir sportininkai čia vaizduojami kurioziškiausiose situacijose.
Pavyzdžiui, Lady Gaga buvo parodyta pakabinta po kupolu. O 2017-aisiais Lady Gaga pasirodė milijonus žiūrovų sulaukiančio amerikietiško futbolo finale… pakabinta po kupolu.
7. „Guitar Hero“ pasirodymas
Vieno iš serialo serijų pasirodę „The Rolling Stones“ nariai padovanoja Homeriui striukę su užrašu „Guitar Hero“ („Gitaros herojus“).
Praėjus keliems metams pardavime pasirodė beprotiškai populiarus žaidimas tuo pačiu pavadinimu.
8. „The Rolling Stones“ ilgaamžiškumas
Grupė „The Rolling Stones“ egzistuoja jau daugelį dešimtmečių ir iki šiol nesiruošia sudėti instrumentų. Tačiau prieš 22 metus to niekas nebūtų galėjęs tvirtinti – išskyrus „Simpsonus“, aišku!
1995 metų serijoje Liza su vyru guli lovoje, o šalia ant sienos užklijuotas 2010-ųjų grupės turo reklaminis plakatas. Tokiu būdu serialo kūrėjai nuspėjo, kad praėjus 15 metų grupė ir toliau gastroliuos, kaip niekur nieko.
9. Neymaro trauma 2014-ųjų Pasaulio taurės metu
Neymaras – vienas iš geriausių futbolininkų pasaulyje. Vienoje iš „Simpsonų“ serijų buvo parodytas išgalvotas futbolininkas, kuris negali žaisti po patirtos traumos.
Praėjus 4 mėnesiams Neymaras gavo lygiai tokią pačią traumą rungtynėse su Kolumbija. Jų netgi marškinėliai beveik sutapo!
10. Nacionalinės Saugumo Agentūros šnipinėjimo skandalas
Spec. tarnyboms taip pat nepavyko pasislėpti nuo skvarbaus „Simpsonų“ proto! Vienoje iš serijų buvo parodyta, kaip amerikiečių valdžia pasiklauso savo gyventojų pokalbių.
Praėjus 6 metams Edwardas Snowdenas atskleidė, kad NSA seka paprastų amerikiečių pokalbius.
11. Autokorekcijos problemos
Automatinė korekcija šiuolaikiniuose telefonuose dažnai pridaro ne mažiau problemų, negu ką nors išsprendžia.
„Simpsonai“ apie tai žinojo dar 1994-aisiais, kuomet vienas iš veikėjų naudojosi įrankiu, kurį galima būtų pavadinti „iPhone“ prototipu; logotipas buvo panašus į obuolį, o rašyti žinutę trukdė automatinis teksto redagavimas.
12. Ebolos epidemija
1997 metais pasirodė serija, kurioje Mardžė skaito Bartui pasakojimą. Pavadinimas skelbė: „Smalsusis Džordžas ir Ebolos virusas“.
Praėjus septyneriems metams pasaulyje prasidėjo šio pavojingo viruso epidemija.
13. Vaizdo skambučiai
Kai vienoje iš serijų Liza keliauja į ateitį, ji su mama kalbasi vaizdo ryšio priemone. Tuo metu tai atrodė moksline fantastika.
Tepraėjo 15 metų ir ši technologija yra įprasta visų išmaniųjų telefonų funkcija.
14. „Apple“ laikrodžiai
Gali būti, kad futuristinės „Simpsonų“ idėjos prisidėjo ir prie technologijų proveržio. 1995 metais buvo parodyta serija, kurioje parodytas pirmasis išmanusis laikrodis. Praėjus 15 metų jie pasirodė pardavime.
Viena iš „Simpsonams“ priskiriamų pranašysčių iš tiesų yra interneto vartotojų sukurta legenda. D. Trumpo kelionė į Saudo Arabiją nėra pranašystė, ši serija pasirodė jau po JAV prezidento apsilankymo Rijade.