„Tikrai nematau pagrindo dabar ministrui reikšti nepasitikėjimo, ministras turi tam tikrų konkrečių darbų, kuriuos per artimiausią laikotarpį turi atlikti tų pačių ūkininkų labui“, – LRT radijui antradienį sakė I. Šimonytė.
Anot premjerės, ūkininkų protesto metu vykusi diskusija nebuvo tik tais klausimais, kurie susiję su ŽŪM išimtine kompetencija.
„Taip, akcizų įstatymą su šiokiais tokiais perlenkimais priėmė Seimas, jį pasiūlė Vyriausybė. Būtų buvę geriau tuos dalykus apstebėti, kai vyko debatai komitetuose, bet dabar juos ištaisysim. Manau, kad tas išspręsta. Čia pretenziją reikšti žemės ūkio ministrui būtų šiek tiek neteisinga“, – antradienio rytą kalbėjo premjerė.
I. Šimonytė: „Aš nenorėčiau viso to suversti į vieną ministrą“
I Šimonytė pažymėjo, kad dalis ūkininkų išsakytų reikalavimų, susijusių su aplinkosauga (pavyzdžiui, dėl saugomų teritorijų, ilgamečių pievų ir pan.), aktualūs visose Europos šalyse, kuriose įgyvendinamas Žaliasis kursas.
„Čia yra ta pati problema, kurią turbūt stebite visoje Europoje – Žalio kursojo ir aplinkosaugos reikalavimai priimami su aštria reakcija iš žemės ūkio sektoriaus. Negaliu pasakyti, kad tai lengvas klausimas ir vieno ministro klausimas, nes Žaliasis kursas apskritai yra Europos Sąjungos politika“, – teigė I. Šimonytė.
Premjerė išskyrė žemdirbių ir aplinkosaugininkų konfliktą. I. Šimonytės teigimu, daugelį metų augalininkystės sektoriui skirta parama dabar turi savo pasekmių.
„Ir kai dabar aplinkosaugininkai sako, pakeiskite augalininkystę į pienininkystę, kad visur ganytųsi karvutės ir būtų paukščiukams buveinės, tai labai paprastai nepasidaro. Tai šitas konflitkas tarp aplinkosaugos ir ekstensyvaus žemės ūkio yra sudėtingas, todėl tuos sprendimus atrasti nėra taip labai paprasta“, – sakė I. Šimonytė.
„Aš nenorėčiau viso to suversti į vieną ministrą, nes aš žinau, kad net ministrą pakeitus, tas konfliktas niekur nedings. Reikia ieškoti sprendimų tokių, kurie leistų subalansuoti interesus ir ūkininkų, ir jų privačios nuosavybės, kuri yra konstitucinė vertybė, bet taip pat ir aplinkosaugos“, – pridurė premjerė.
Sausio 23–26 d. Vilniuje vyko ūkininkų protestas. Į sostinę traktoriais suvažiavę ūkininkai iškėlė šešis pagrindinius reikalavimus ir ragino atsistatydinti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Jos pačios žodžiai: jei nepatinka, po 4 m. išsirinksite kitus !
NATO semitas jau seniausiai pasibaigęs .