• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė kitais metais sieks įgyvendinti jau priimtus sprendimus, o diskusijos dėl mokesčių pertvarkos gali tęstis ne vienerius metus, tačiau galiausiai vis tiek turės būti priimta.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė kitais metais sieks įgyvendinti jau priimtus sprendimus, o diskusijos dėl mokesčių pertvarkos gali tęstis ne vienerius metus, tačiau galiausiai vis tiek turės būti priimta.

REKLAMA

„Vakar Vyriausybė kaip tik atnaujino priemonių planą iki kadencijos pabaigos, ką norėtume padaryti, turint minty, kad tai 11 mėnesių. Svarbiausia būtų dabar tiesiog pabaigti, įžeminti, paleisti į gyvenimą tuos sprendimus, kurie priimti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjerė.

„Diskusija dėl mokesčių tęsis, visiškai pritariu Algirdui Sysui – vienas ar kitas Seimas tuos sprendimus turės priimti. Galim diskutuoti ir metus, dvejus, penkis, bet su tokiu mažu perskirstymu kokybiško viešojo sektoriaus proveržio jokia Vyriausybė negalės pasiekti, tas vis tiek turės apsispręsti“, – kalbėjo ji.

I. Šimonytė: apklausa dėl NT mokesčio – manipuliatyvi

Komentuodama LRT užsakymu atliktą apklausą, pagal kurią visuotiniam nekilnojamojo turto (NT)  mokesčiui pritartų tik 3 proc. Lietuvos gyventojų, premjerė sako, kad tokia apklausa yra manipuliatyvi.

REKLAMA
REKLAMA

„Galima visokius klausimus užduoti, pavyzdžiui, galėčiau portalo paprašyti padaryti apklausą, ar jūs norite gerų viešųjų paslaugų ir manau, kad atsakymo „ne“ turbūt būtų dar mažesnis procentas negu rtrys, nes visi nori to, kas finansuojama už mokesčius, o kad patys mokesčiai žmonėms nepatinka, nėra čia kaži ko nenatūralaus. Atrodo, kad čia gal manipuliatyvi apklausa, nes reikėtų dėti ant stalo visus argumentus ir aiškinti, kas yra kitoje pusėje“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad pagal Seimui pateiktą projektą NT mokestis nebūtų visuotinis, nes du trečdaliai žmonių jo nemokėtų. 

Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisų projektas įstrigo Seime dar iki 2024 metų biudžeto priėmimo. 

Siekdama padidinti NT mokesčio bazę, Vyriausybė yra pateikusi siūlymą apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą, įskaitant ir vienintelį turimą būstą. Projektas buvo kelis kartus taisomas, galiausiai pasiūlyta pagrindiniam būstui taikyti 0,05–0,5 proc.  tarifą, o aukštesnį – 0,5–4 proc. – nustatyti apleistiems, neprižiūrimiems NT objektams. Komerciniam turtui savivaldybės galėtų nustatyti 0,5–3 proc. tarifą.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda lapkritį teigė, kad naujo NT mokesčio įstatymo projektas yra „antisocialinis“ ir neturintis aiškaus pagrindimo, todėl jis vetuotų įstatymą, jei Seimas jį priimtų. 

Dabar NT apmokestinamas progresiniu 0,5–2 proc. tarifu, tačiau tik nuo 150 tūkst. eurų vertės, o turintiesiems tris ir daugiau vaikų arba neįgalų vaiką – nuo 200 tūkst. eurų. 

Apklausa: gyventojai – prieš visuotinį NT mokestį

Visuotiniam nekilnojamojo turto (NT) mokesčiui pritartų 3 proc. Lietuvos gyventojų, rodo LRT užsakymu atliktos apklausos rezultatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį portalas LRT skelbia, kad NT mokesčiui, jei jis nebūtų taikomas pirmam gyvenamajam būstui ir tik kitiems turimiems objektams, pritartų 34 proc. apklausos dalyvių.

Tuo metu 27 proc. respondentų palaiko dabartinį mokesčio variantą, kai yra apmokestinamas tik prabangus būstas, o 32 proc. Lietuvos gyventojų nepritartų jokiam NT mokesčiui.

Tyrimą LRT užsakymu lapkričio 16–27 dienomis atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“, jo metu apklausta 1018 suaugusių Lietuvos gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų