Nors uostamiestyje sausį suvartota 10 proc. mažiau šilumos energijos nei pernai gruodį,sąskaitos už šildymą gyventojams bus ženkliai didesnės, rašo „Vakarų ekspresas“.
Dėl pabrangusių dujų nuo sausio 1 d. Klaipėdoje ir Gargžduose įsigaliojo nauja 28,8 proc. didesnė šilumos kaina - nebe 12,37 ct, o 15,94 ct (be PVM) už kilovatvalandę.
„Suprantame, kad mokesčiai už šildymą nėra maži. Tačiau nei mes, nei kitų miestų šilumos tiekėjai negali įtakoti kuro kainų - šildymas brangsta visoje šalyje. Išeitis viena - taupyti, mažinti šilumos suvartojimą, modernizuojant šildymo sistemas, apšiltinant būstus“, - teigia centralizuotai šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ šilumos pardavimo ir rinkodaros departamento direktorius Virginijus Zutkis.
Bendrovės duomenimis sausio mėnesį mažiausiai už šildymą mokės naujos statybos daugiabučių namų gyventojai, suvartoję vidutiniškai 10 kWh/kv. m. Panašus šilumos suvartojimo vidurkis ir Klaipėdos renovuotuose namuose - 11 kWh/kv. m. Labiausiai kainų šuolį pajus senų, nesandarių daugiabučių gyventojai. Juose šilumos sausį suvartota net daugiau nei 39 kWh/kv. m.
„Vakarų ekspresas“ vakar jau rašė, kad netrukus šilumos kaina uostamiestyje gali padidėti dar labiau, nes naujoji kaina - 15,94 cento už kilovatvalandę - buvo patvirtinta skaičiuojant, kad už tūkstantį kub. m gamtinių dujų „Klaipėdos energija“ mokės 745 litus, tačiau sausį bendrovė mokėjo jau 955 litus.
Šiuo metu šilumos kainų nustatymo metodika leidžia kainas keisti tik kartą per metus, tačiau Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija artimiausiu metu ruošiasi šią metodiką pakeisti. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos skaičiavimais, šilumos kainą vidutiniškai reikėtų didinti dar 33 proc.