„NEG Recycling“ teigimu, atliekos bus priimamos iki šeštadienio 7 valandos ryto, o tolesnei veiklai jai beveik neliko finansinių galimybių, mat ŠRATC skola pasiekė beveik pusę metinės įmonės apyvartos, o uždelsti išsiskolinimai – net trečdalį. Negaudama pakankamai lėšų už paslaugas, ji nebegali laiku atsiskaityti su tiekėjais, kaupiasi delspinigiai.
„Suprantame, kad ši situacija neigiamai paveiks tiek mokesčius už atliekų tvarkymą mokančių regiono gyventojų interesus, tiek aplinką. Būtent dėl to dirbome, kol išgalėjome. Tačiau dabar esame priversti sustoti. Noriu pabrėžti, kad tą darome ne savo noru, o tik dėl to, kad ilgiau veikti į skolą nebegalime“, – sako „NEG Recycling“ vadovas Orentas Strikaitis.
Neapmokėtos sąskaitos
O. Strikaitis susidariusią situaciją vadina absurdiška, mat Ž. Šilgalis vengimą pilnai apmokėti sąskaitas dangsto kaltinimais dėl netinkamų paslaugų, tačiau šie priekaištai negrindžiami jokiais įrodymais, o tikrinančios institucijos pažeidimų nenustato. Negana to, priekaištai pateikiami tik dėl mažos dalies visų įrenginiuose tvarkomų atliekų.
„Šiukšliavežės toliau mums veža atliekas ir toliau jas pasiima po išrūšiavimo ir apdorojimo. Šias atliekas kaip ir anksčiau priima tiek sąvartynas, tiek deginimo gamykla – ten problemų dėl rūšiavimo kokybės nėra.
Taigi, atmetę paviršinį triukšmą pamatysime šios situacijose esmę – viskas vyksta kaip ir iki Ž. Šilgalio tapimo ŠRATC vadovu. Vienintelis skirtumas – nemokama už atliekų tvarkymą“, – sako „NEG Recycling“ vadovas.
Nuo birželio iki lapkričio pabaigos ŠRATC už paslaugas bendrovei visiškai nemokėjo, o pastaraisiais mėnesiais padengiama tik nedidelė dalis sąskaitų.
Teismų maratonai
„NEG Recycling“ ir ŠRATC ginčai persikėlė ir į teismus – čia nagrinėjamos net 3 bylos. Sprendimas pirmos instancijos teisme vienoje iš jų – dėl ŠRATC bandymų nutraukti sutartį ‒ bus skelbiamas kitos savaitės pradžioje.
„Kitą savaitę bus skelbiamas sprendimas. Bet tai – tik pirmoji instancija. Tad čia tikrai ne pabaiga. Juolab, kad rudenį matėme, kad Ž. Šilgalis leidžia sau nepaisyti teismo įpareigojimo. Ginčai tesimuose – ilgas procesas, o lėšų įmonės veiklos palaikymui reikia jau dabar“, ‒ teigia O. Strikaitis.
Praėjusių metų rudenį „NEG Recycling“ teko stabdyti atliekų priėmimą, mat ŠRATC neatsiimant išrūšiuotų ir apdorotų atliekų nebuvo likę vietos kur priimti naujas. Tuomet ŠRATC šiukšliavežės nukreipė tiesiai į sąvartyną, kur dabar yra išversta apie 2000 tonų nerūšiuotų, yrančių komunalinių atliekų, nors tokia veikla ir neleistina.