Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Panevėžietė Diana į šilauogių ūkį netoli Panevėžio atvyko po darbų. Džiaugiasi, kad ir oras pasisekė puikus, ir šilauogių krūmai jau gausiai mėlynuoja nuo prisirpusių uogų.
„Čia kaip ir pramoga, kaip ir poilsis, man toks atsigavimas nuo darbo, toks praleidimas laiko savaitgaliais, po darbų atvažiuot, labai gerai“, – pasakoja panevėžietė Diana.
Moteris sako, kad per patį sezono įkarštį su šeima stengiasi iki soties prisivalgyti šviežių uogų, taip pat pasirūpina, kad itin šeimos mėgiamų uogų nepristigtų ir žiemą.
„Nemažai šaldom, o paskui žiemą valgom šaldytas tokias. Labai labai skanu visur, ir su blynais, ir su viskuo“, – sako Diana.
Panevėžietis Virgis taip pat džiaugiasi galimybe pasiuogauti pačiam.
„Šaunu, pabūnu gamtoje, puikus oras, pasiskini, pigiau nei parduotuvėje, šviežia“, – džiaugiasi Virgis.
Šilauogių kaina – pastovi
Beveik prieš dešimtmetį netoli Panevėžio šilauogių ūkį įkūręs Edvinas sako, kad toks realizavimo būdas, kai dalį uogų išsiskina patys valgytojai, pasiteisino. Sako, mažiau reikia vargti ieškant patyrusių skynėjų.
„Šiaip raškyt tą uogą vieną po kito tu gali, bet norint skinti ir užsidirbti, reikėtų turėti šiokių tokių įgūdžių“, – pasakoja šilauogių augintojas Edvinas Milinis.
Augintojas džiaugiasi, kad žmonės įprato ir kasmet dar iki sezono pradžios skambina ir klausia, kada jau galės atvykti. Pasak ūkininko, atvykstantieji į ūki uogauti – tvarkingi ir atsakingi valgytojai.
Šiais metais augintojas džiaugiasi, kad nors išbandymų ūkyje netrūko – pavasarį šilauogių krūmai linko nuo sniego, būta ir šalnų. Vaizdas sezonui prasidėjus esą džiuginantis. Uogų augintojų asociacijos narys sako, kad panaši padėtis ir kituose šalies uogynuose.
„Aš manau, kad didžioji dalis turi džiaugtis, jeigu kas ir nesidžiaugia, tai nieko nepadarysi, lūkesčiai visų skirtingi“, – sako E. Milinis.
Augintojas prognozuoja, kad šiųmetis derlius bus kiek didesnis nei vidutinis. Iš beveik 2000 krūmų uogyno planuoja priskinti apie pusketvirtos tonos. O kaina šilauogių, pasak ūkininko, išlieka panaši jau keletą metų. Pavyzdžiui, uogaujant patiems, kilogramas šilauogių šalies ūkiuose gali kainuoti nuo 3 iki 5 eurų. Prekyvietėse iki 8 eurų. Aišku, brangiausios uogos sezono pradžioje ir pabaigoje – tuomet už kilogramą tenka pakloti ir 12 eurų.
„Bet jeigu taip pažiūrėjus žmonių perkamąją galią, įvertinus, kad ji yra padidėjus, įvertinus uogos naudingąsias savybes, kurių šilauogė turi nemažai, galim daryt tokią kaip ir prielaidą, kad uoga ne brangsta, o pinga. Žmonės gali daugiau nusipirkti, daugiau pasiruošti žiemai“, – teigia E. Milinis.
O mitybos specialistai primena, kad net šaldytos šilauogės išsaugo didžiąją dalį savo naudingųjų savybių, tad puikiai tinka žiemai kaip sveikatai palankus užkandis.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.