„Yra duota pradžia, startas šitoms statyboms. 2023-ųjų ketvirto ketvirčio pabaigoje, greičiausiai, aš viliuosi – daugiau nei viliuosi – pirmas kareivis įžengs“, – žurnalistams sakė kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Pasak jo, Šilalės rajone, Vilniuje ir Šiauliuose vystomi trys kariniai miesteliai yra „naujas kariuomenės vystymo etapas“.
Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus savo ruožtu žurnalistams sakė, kad šių miestelių statybos „atspindi mūsų kariuomenės pajėgumų augimą“.
Su statybos bendrovei „Darnu Group“ priklausančia įmone „Salvinta“ sutartį dėl karinio miestelio statybų Krašto apsaugos ministerija (KAM) pasirašė praėjusiais metais.
Naujasis miestelis Pajūryje iškils šalia modulinės konstrukcijos kareivinių, kur nuo 2017-ųjų dislokuoti ir tarnybą atlieka Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.
Numatomas bataliono dydžio karinio miestelio Pajūryje plotas – beveik 9,5 hektaro.
Šalia modulinės stovyklos bus pastatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, sporto patalpos ir aikštės.
Miestelyje bus statoma ir techninės paskirties pastatų: sandėlių, garažų, bus degalinė, plovykla, pastogė technikai. Taip pat bus įrengtos rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių statymo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams bei žmonėms su negalia.
Kariuomenės vado teigimu, čia nuolat galės gyventi apie 800 karių.
Pirmojo karinio miestelio statybas rugpjūčio pabaigoje „Darnu Group“ oficialiai pradėjo Vilniaus rajone, Rokantiškėse.
Ministerija žada, kad netrukus prasidės ir trečiojo karinio miestelio Šiauliuose statybos, jas vykdys „Eika“ grupės įmonė „Partnerystės projektai keturi“.
Visų trijų karinių miestelių statybų partnerystės sutartys pasirašytos 15 metų – iš jų projektavimui ir statybai skirtas dviejų su puse metų laikotarpis, o 12,5 metų numatyta infrastruktūrai prižiūrėti ir aptarnauti.
Šių miestelių statybas planuojama baigti 2023-iųjų pabaigoje – 2024-ųjų pradžioje. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,5 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.