• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena iš neretai pasitaikančių operacijų Lietuvoje – kojų venų operacija. Dėl išsiplėtusių kojų venų į medikus kreipiasi ne vienas, tad svarbu žinoti, kokiais atvejais ši operacija yra apmokama Valstybinių ligonių kasų.

Viena iš neretai pasitaikančių operacijų Lietuvoje – kojų venų operacija. Dėl išsiplėtusių kojų venų į medikus kreipiasi ne vienas, tad svarbu žinoti, kokiais atvejais ši operacija yra apmokama Valstybinių ligonių kasų.

REKLAMA

Specialistai atsakė, kada pacientui kojų venų operacija yra nemokama.

Štai kada mokėti nereikia

Socialiniame tinkle „Facebook“ Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos savo puslapyje pasidalijo žiniomis apie tai, kada už šią procedūrą mokėti nereikia.

#Klausiate? Atsakome

Ar reikia mokėti arba primokėti už kojų venų operacijas

Už išsiplėtusių kojų venų operaciją, kuri atliekama pagal medicinines indikacijas, pacientas neturi mokėti, jei jis:

  • yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (#PSD),
  • turi siuntimą operuotis,
  • operuojamas gydymo įstaigoje, dėl šių paslaugų turinčioje sutartį su ligonių kasa.

Tokiu atveju išsiplėtusių kojų venų operaciją #ApmokaLigoniųKasos, nepriklausomai nuo to, koks metodas taikomas – chirurginis, lazerinis ar naudojant specialius venų klijus. Gydymo įstaiga (tiek viešoji, tiek privati) negali prašyti priemokų nei už operaciją, nei už priemones, nei už vaistus.

REKLAMA
REKLAMA

Papildomai gali tekti mokėti, tik jei toks pacientas nori gauti paslaugą skubos tvarka arba pats pasirenka brangesnes paslaugas, medžiagas, procedūras. Tuomet gydymo įstaigai jis turi sumokėti ne visą kainą, o skirtumą tarp ligonių kasų apmokamų ir naudojamų brangesnių priemonių.

REKLAMA

#Primename, kad dėl išsiplėtusių kojų venų:

  • reikia kreiptis į šeimos gydytoją toje gydymo įstaigoje, kurioje žmogus prisirašęs;
  • šeimos gydytojas, atsižvelgdamas į paciento diagnozę ir sveikatos būklę, gali paskirti tyrimus ir išduoti siuntimą pas gydytoją kraujagyslių chirurgą pasikonsultuoti dėl operacijos būtinybės;
  • kraujagyslių chirurgas nustato, ar žmogui reikalinga operacija, ir pateikia išvadą;
  • jei operacija reikalinga, įprastai šeimos gydytojas (arba kraujagyslių chirurgas) išrašo siuntimą gauti kraujagyslių chirurgijos stacionarių paslaugų;
  • su šiuo siuntimu pacientas gali rinktis tiek operuosiantį gydytoją, tiek sutartį su ligonių kasa turinčią viešąją ar privačią gydymo įstaigą, kurioje bus atliekama operacija“, – buvo rašoma įraše.

Jai gerai prisimenu tai pagal konstituciją išvis gydymas nemokamas. Tik seimas priiminėja visokius konstituciją pažeidžiančius poistatyminius aktus atseit reikia primokėti. Bet mes lietuvos piliečiai konstitucijos nekeitėme. Taigi mus apvoginėja
Nemokama medicina Lietuvoje ? Nejuokinkite. Lietuvoje nemokamai tik dirbti gali
Ligonių kasa soc.tinkle Facebook pasidalijo ..... Kada baigsis tokios nesąmonės??? Gal ta ligonių kasa galėtų pasidomėt kiek pensininkų žino apie tą Facebook. Juk kojų venos daugiausia vargina jau pagyvenusius žmonės. Ko toliau to gražiau. Gal tuoj Facebook mokys kaip šikt, myžt......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų