• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Komercinė „Google“ išmaniųjų akinių „Google Glass“ versija turėtų pasirodyti nebent kitų metų pradžioje, o JAV bendrovės „Recon Instruments“ ruošiamas jų konkurentas „Recon Jet“ gali prekystalius pasiekti jau šį rudenį.

REKLAMA
REKLAMA

„Recon Jet“ pavadintų išmaniųjų akinių prototipas buvo pademonstruotas gegužės mėnesį vykusioje metinėje „Google“ produktų plėtotojų konferencijoje „Google I/O“. Nors išoriškai šie papildytos tikrovės akiniai lyginant su „Google Glass“ atrodo nedailūs ir gremėzdiški, tačiau, pasak apžvalgininkų, jų funkcionalumas yra konkurencingas, o dizaino sprendimus iki komercinio modelio pateikimo galima patobulinti.

REKLAMA

60 gramų sveriančiuose „Recon Jet“ akiniuose įrengtas 2 branduolių procesorius, vaizdo posistemė, „Wi-Fi“ ir „Bluetooth 4.0“ ryšio moduliai, GPS imtuvas, giroskopas, akselerometras, altimetras, magnetometras ir kiti davikliai. Akiniuose įmontuota vaizdo kamera, galinti filmuoti 1280 x 720 taškų raiška. Nufilmuotus siužetus ar padarytas nuotraukas galima iškart skelbti socialiniuose tinkluose, prisijungus prie savo paskyros per išmanųjį telefoną, sakoma gamintojų pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Vartotojui pateikiama informacija rodoma miniatiūriniame akinių ekrane, kuris, skirtingai nuo „Google Glass“, nėra permatomas. LCD ekranėlis įrengtas apatiniame dešiniajame akinių kampe, periferinio regėjimo zonoje, todėl netrukdo žiūrėti. Skelbiama, kad „Recon Jet“ naudojama bendrovės užpatentuota žvilgsnio krypties aptikimo sistema, kuri akinių ekraną įjungia tik tada, kai reikia. Pasak gamintojų, kai vartotojas žiūri į šį ekraną, vaizdą jame mato maždaug taip pat, kaip ir iš 1,5 metro nuotolio žvelgdamas į 35 cm įstrižainės ekraną. „Google Glass“ ekrane matomas vaizdas atitinka tą, kuris matomas iš 2,4 metrų žiūrint į 62,5 cm įsitrižainės ekraną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad „Recon Jet“ konstrukcija yra modulinė, tai reiškia, kad vartotojas prireikus gali greitai pakeisti akinių stiklus ar akumuliatorių. Šiuos akinius esą galima naudoti bet kuriuo metų laiku ir bet kuriuo paros metu. Pasak gamintojų, akinių pritaikymo sritis yra labai plati. Jais gali naudotis sportininkai, norintys gauti išsamią informaciją apie savo treniruotes. „Recon Jet“ suderinami su ANT+ technologija, kuri leidžia kestis duomenimis su sportine įranga.

REKLAMA

Šiuos akinius gali dėvėti gydytojai, stebintys ligonio būklę operacijos metu, miškininkai, kuriuos būtina informacija apie vietovės reljefą, oro sąlygas, miško gaisrų plitimo sritis, ir kitų profesijų atstovai. „Recon“ neseniai išleido programuotojams skirtą SDK programavimo priemonių rinkinį, kuris leidžia kurti „Recon Jet“ akiniams skirtas specifinio pritaikymo programas ar integruoti šių akinių funkcionalumą į savo programinę įrangą. Pranešama, kad „Recon Jet“ valdo „Android 4.2 (Jelly Bean)“ OS.

REKLAMA

Gamintojai tikisi, kad pagrindine „Recon Jet“ naudojimo auditorija taps aktyvaus poilsio mėgėjai, sportininkai ir kai kurių pramonės šakų specialistai. Skirtingai nuo „Google Glass“ „Recon Jet“ nėra skirti nuolatiniam dėvėjimui, nors niekas nedraudžia juos nešioti visą laiką. Pasak gamintojų, „Recon Jet“ labiau orientuoti į dažną naudojimą tam tikrose situacijose, pvz., treniruotėse, išvykose ar atliekant specifinius darbus.

„Recon Jet“ rinkoje turėtų pasirodyti dar šiais metais, galima šių akinių kaina neskelbiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų