Tai – vaizdai iš 1930 m. Kaune vykusios žemės ūkio ir pramonės parodos, skirtos paminėti 500-ąsias Vytauto Didžiojo mirties metines. Ten, kur Kaune dabar yra senasis Ąžuolynas, prieškariu įvyko aštuonios parodos. Jos sutraukdavo minias žmonių iš Lietuvos ir užsienio, ten buvo pristatomi gaminiai, technika ir naujos technologijos, verslininkai statydavo įspūdingus paviljonus.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei verslininkų klubo „Verslas Kaunui“ iniciatyva nutarta buvusių parodų vietoje įrengti alėją, kurioje būtų įamžintos dabar veikiančios bendrovės, prekių ženklai ar amatai. Planuojama sutvarkyti ir skverą kitoje gatvės pusėje. Taip esą būtų priminta verslo reikšmė valstybės raidai ir visuomenės gerovei.
„Idėja parodyti, kad tarpukario Lietuvoje buvo vystomas verslas ir tarpukario Lietuva ėjo pažangos keliu, ne ką prasčiau nei mes per tuos 20 nepriklausomybės metų. Parodos, kurios buvo rengiamos, Kaune, Parodų kalne, Parodų aikštėje, tikrai buvo įspūdingos. Paprasčiausiai – prisiminti mūsų pasiekimus ir tęsti juos dabar“, – sako klubo „Verslas Kaunui“ vadovas Genadijus Laškovas.
Iki birželio bus laukiama menininkų siūlymų, kaip būtų galima įamžinti verslą. Geriausiems trims projektams bus skirta 3,5 tūkst. eurų. Planuojama, alėja ir skveras bus sutvarkyti verslininkų lėšomis.