Vokietijos vyriausybė rengiasi reformuoti verslo mokesčių sistemą ir tikisi, kad tai 5 mlrd. eurų per metus papildys finansinių sunkumų turinčių savivaldybių biudžetus, pranešė šalies finansų ministras Hansas Eichelis.
Reforma 2004 metais atneš į šalies savivaldos iždus iki 4,5 mlrd. eurų, o 2005 metais ši suma gali padidėti iki 5 mlrd., po susitikimo su Vokietijos kancleriu Gerhardu Schroederiu sakė ekonomikos ministras Wolfgangas Clementas.
Daugiau informacijos po susitikimo nebuvo pateikta, tačiau vyriausybės pareigūnai teigia, kad verslo mokesčių bazė - pagrindinis savivaldybių pajamų šaltinis - bus išplėsta, įskaitant ir savarankiškai dirbančius asmenis, kurie anksčiau nuo mokesčių buvo atleisti.
Įstatymų spragos, stambiesiems verslininkams leidžiančios išsisukti nuo mokesčių, taip pat bus užtaisytos, teigė H. Eichelis.
Be to, vyriausybė svarsto galimybę apmokestinti palūkanas bei pajamas, gaunamas iš nuomojamo turto.
Daugelis Vokietijos savivaldybių yra įsiskolinusios ir turi uždaryti savo paslaugų įmones, pavyzdžiui, baseinus, nes dėl ekonomikos sąstingio tokių įmonių pajamos gerokai sumažėjo.
Vokietijos savivaldybėse verslo mokesčių vietos biudžetui tarifai yra skirtingi.
Vokietijos kancleriui G. Schroederiui teko nutraukti savo atostogas, nes ministrų kabinete dėl verslo mokesčių reformos kilo ginčai. Rugpjūčio 13 dieną Vyriausybė susitiks aptarti priemonių, kurios padėtų atgaivinti nuosmukį patiriančią šalies ekonomiką.
Taip pat bus aptartas 2004 metais įsigaliosiantis fizinių asmenų pajamų mokesčio mažinimas, kuris kainuos biudžetui 15,5 mlrd. eurų, bei galimybė sumažinti bedarbio pašalpas ilgą laiką nedirbantiems žmonėms.
Pagal rengiamą reformą kai kurios išmokos bus perkeltos nuo savivaldybių ant federalinės valdžios pečių, o tai dar labiau prislėgs ir taip deficitinį Vokietijos biudžetą, kuris 2004-aisiais jau trečius metus iš eilės viršys Europos Sąjungos (ES) nustatytą deficito ribą.
Vyriausybės siūlomoms reformoms turi pritarti opozicinės Konservatorių ir Krikščionių demokratų partijos, sudarančios opozicinę daugumą aukštesniuosiuose parlamento rūmuose.
Konservatorių partijos vadovai jau kritikuoja centro ir kairiųjų vyriausybės planus, teigdami, kad jais siekiama padidinti mokesčių naštą verslininkams.
“Reuters”-ELTA