Pelno nesiekianti organizacija tyrimo dalyvių paprašė nurodyti dažniausius kraujo vėžio požymius. 56 procentai jų negalėjo nurodyti nė vieno simptomo, tik vienas procentas iš 2035 apklaustų žmonių įvardijo karščiavimą, o trys procentai – dusulį.
Informacijos dabar žmonės turi dar mažiau, nei 2018 metais, kai nė vieno simptomo nežinojusių procentas buvo 52. „Blood Cancer UK“ išreiškia nerimą, kad kai taip nedaug žmonių žino kraujo vėžio simptomus, didelė tikimybė, kad daugelis ligos atvejų nediagnozuojama arba painiojama su COVID–19, rašo express.co.uk
„Deja, tokie simptomai, kaip nuovargis, sumažėjęs svoris ir naktinis prakaitavimas gali būti priimami nerimtai ir neįvertinami, o to pasekmės gali būti labai liūdnos“, – sako Kate Keightley iš „Blood Cancer UK“. – „Pandemijos įkarštyje matėme, kad kraujo vėžys buvo diagnozuojamas daug rečiau, o viena to priežasčių yra tai, kad šios ligos simptomai gali būti painiojami su COVID–19.“
K. Keightley išreiškia nerimą, kad visuomenė ir toliau nežino, kokie būna kraujo vėžio simptomai.
Rugsėjo mėnesį informacijos sklaidos akciją rengiančios organizacijos teigimu, kraujo vėžys pasižymi šiais simptomais:
- Nepaaiškinamas svorio kritimas
- Nepaaiškinamos žaizdos ir kraujavimas
- Guzai ir tinimai
- Dusulys
- Gausus prakaitavimas naktį
- Nepraeinančios, atsinaujinančios, sunkios infekcijos
- Nepaaiškinamas karščiavimas (38 °C)
- Nepaaiškinamas odos bėrimas ar niežėjimas
- Kaulų, sąnarių ar pilvo skausmai
- Nuovargis, kuris nepraeina pailsėjus ar išsimiegojus (išsekimas)
- Neįprastai blyški oda
Per gyvenimą kraujo vėžys diagnozuojamas vienam iš 19 žmonių. Kaip ir visų kitų vėžio rūšių atvejais, kuo anksčiau jis aptinkamas, tuo geresni išgyvenimo šansai.
„Ankstyva diagnozė gali padidinti sėkmingo gydymo tikimybę daugeliui kraujo vėžio formų“, – sako K. Keightley. – „Nerimaujame, kad pandemijos metu žmonės neina pas savo šeimos gydytojus, o tai neleidžia anksti diagnozuoti kraujo vėžio.
Jei patiriate simptomus, kurių negalite paaiškinti ir kurie nepraeina, reikėtų kuo greičiau kreiptis į savo šeimos gydytoją.“