Kaip atpažinti alerginį rinitą?
Alerginis rinitas labiausiai paplitęs ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse ir vargina 10-30 proc. vaikų populiacijos. Šį negalavimą paprastai išprovokuoja dulkių erkutės, augalų žiedadulkės, pelėsiai, gyvūnų epitelio pleiskanos, plaukai ir plunksnos.
Alerginis rinitas pasireiškia ilgiau nei savaitę trunkančiu ir epizodiškai besikartojančiu arba nuolat varginančiu nosies gleivinės uždegimu. Pacientus dažniausiai vargina:
- epizodinis/sezoninis arba nuolatinis nosies varvėjimas;
- nosies niežulys, čiaudulys;
- akių niežėjimas/paraudimas/ašarojimas;
- kosulys;
- gomurio/ausų niežėjimas.
Labiau pažengusi liga gali sukelti ir nuovargį, dirglumą, be to, gali sumažėti darbingumas ar net nukentėti psichologinė sveikata.
Negalima numoti ranka
„Antėja“ vaikų alergologė Greta Kalnietytė – Linkevičienė įspėja, jog į niekaip nesibaigiančią slogą nevalia numoti ranka, kadangi laikui bėgant šienligė gali sukelti dar rimtesnių negalavimų.
Rinitą dažnai lydi alerginis konjuntyvitas, sinusitas, atopinis dermatitas, burnos alergijos sindromas (burnos ar gerklės niežėjimas/perštėjimas atsiradęs pavartojus termiškai neapdorotų kaulavaisių, tam tikrų riešutų ir daržovių), vidurinės ausies uždegimas, nerimo sutrikimai, depresija, astma, miego sutrikimai ir net migrena.
Ne vienas gydymo būdas
Šienligė gali trukti net iki 4 savaičių, priklausomai nuo alergenų spektro ir žydėjimo laikotarpio. Dažniausiai alerginiam rinitui taikomas simptominis gydymas antihistaminais arba hormoniniais preparatais.
Neseniai pradėta taikyti ir naujas gydymo būdas – imunoterapija. Tai saugus, efektyvus ir ilgalaikis, klinikinius alergijos simptomus mažinantis arba visai panaikinantis gydymo būdas, padedanti apsaugoti organizmą nuo pakartotinio įsijautrinimo ir astmos išsivystymo.
Kviečia apsilankyti
Klinika „Antėja“ kviečia nedelsti ir juntant alergiją primenančius simptomus ar pastebėjus juos savo vaikuose apsilankyti pas specialistus.