Ištrinti straipsniai, kurie buvo publikuoti Šiaurės Korėjos žiniasklaidoje per pastaruosius trejus metus. Analitikai vadina šį praeities trynimo reiškinį didžiausiu per visą šalies istoriją. Be jokios abejonės, žurnalistai negalėjo neatrasti paralelių su žymiuoju George'o Orwello romanu „1984“, kuriame panašus procesas buvo aprašytas daugiau nei prieš pusę amžiaus.
Iš Šiaurės Korėjos naujienų agentūros internetinio puslapio „dingo“ apie 75 tūkst. publikacijų užsienio kalbomis ir apie 35 tūkst. – korėjiečių. Veikimo principas buvo paprastas – pasigailėta tik tų publikacijų, kuriose buvo minimas Kim Jong Unas. Užsienio analitikai mano, kad toks šiurkščiai „orveliškas“ elgesys galėjo būti išprovokuotas Šiaurės Korėjos lyderio dėdės egzekucijos. Jis buvo laikomas antru įtakingiausiu žmogumi šalyje.
Manoma, kad taip Kim Jong Unas stiprina savo, kaip vienintelio lyderio, įvaizdį. Be to, interneto sklaidos nebeįveikia netgi Šiaurės Korėjos cenzūra, todėl valdžios atstovai gali būti priversti griežtinti informacijos kontrolę.