Valstybinės žiniasklaidos paskelbtas Kim Yo Jong perspėjimas buvo jos antrasis per pastarąsias tris dienas tulžingas atsakas į Pietų Korėjos gynybos ministro Suh Wooko komentarus, pasirodžiusius praėjusią savaitę.
Įtampa pusiasalyje paaštrėjo Šiaurės Korėjai šiemet jau spėjus atlikti beprecedentę virtinę ginkluotės bandymų. Praėjusį mėnesį Pchenjanas pirmą kartą nuo 2017-ųjų visavertiškai išbandė tarpžemyninę balistinę raketą.
Penktadienį Suh Wookas perspėjo, kad pietų korėjiečių kariuomenė turi raketų, „galinčių tiksliai ir greitai smogti bet kuriam taikiniui Šiaurės Korėjoje esant aiškiems raketos paleidimo iš Šiaurės Korėjos požymių“.
Reaguodama į tokį pareiškimą Kim Yo Jong atkirto, kad „pamišėlis“ gynybos ministras padarė „labai didelę klaidą“, užsiminęs apie prevencinį smūgį branduolinei galybei, pranešė naujienų agentūra KCNA.
„Jei Pietų Korėja pasirinks karinę konfrontaciją su mumis, mūsų branduolinės kovinės pajėgos neišvengiamai turės atlikti savo pareigą“, – sakė Kim Yo Jong, užimanti svarbų patarėjo postą Pchenjane.
Pasak jos, pagrindinė Šiaurės Korėjos branduolinių pajėgų „pagrindinė misija“ yra atgrasymo potencialas, tačiau jei kiltų ginkluotas konfliktas, šis arsenalas būtų panaudotas, siekiant „likviduoti atakuojančias priešo ginkluotąsias pajėgas“.
Dėl tokios „baisios atakos“ Pietų Korėjos pajėgų lauktų „apgailėtinas likimas, kuriam nedaug trūktų iki visiško sunaikinimo ir sugriovimo“, pareiškė Kim Yo Jong.
„Nelaikome jų lygiaverčiais mūsų ginkluotosioms pajėgoms“, – teigė ji, turėdama omenyje Pietų Korėjos karius.
Naujausi Kim Jong Uno sesers komentarai buvo paskelbti, jai sekmadienį užsipuolus Suh Wooką dėl „neapgalvotų replikų“. Ministras tąsyk įspėjo, kad Seulas turėtų „laikytis drausmės, jei nori išvengti katastrofos“.
Šiaurės Korėja buvo įšaldžiusi savo tolimojo nuotolio raketų ir branduolinio arsenalo bandymus, kai Kim Jong Unas ir tuometis JAV prezidentas Donaldas Trumpas įsitraukė į didelio atgarsio sulaukusią diplomatiją. Tačiau tos pastangos žlugo 2019 metais, o abiejų šalių derybos atsidūrė aklavietėje.
Šiaurės Korėja šį mėnesį minės savo įkūrėjo Kim Il Sungo, dabartinio lyderio senelio, 110-ąsias gimimo metines.
Paprastai Pchenjanas mini šaliai svarbias datas kariniais paradais, dideliais ginklų bandymais ar palydovų paleidimais.