Šiaurės Korėja griežtai atmeta Jungtinių Valstijų kaltinimus nelegaliu narkotikų eksportu ir pinigų padirbinėjimu.
Pchenjanas nuo aštuntojo dešimtmečio kaltinamas narkotikų prekyba. Jungtinės Valstijos, kartu su sąjungininkėmis teigiančios, jog lėšos iš narkotikų prekybos panaudojamos šios komunistinės šalies branduolinei programai, atidžiai stebi krovinių gabenimą iš Korėjos pusiasalio šiaurės, kad užkirstų kelią falsifikuotiems pinigams.
"Šiaurės Korėjai nėra reikalo imtis neteisėtų veiksmų - narkotikų kontrabandos į užsienį ar pinigų padirbinėjimo. Tai dalis (JAV prezidento) George'o W.Busho (Džordžo V.Bušo) administracijos kvailų ir gėdingų veiksmų, kurių tikslas - persekioti KLDR", - sakoma antradienį paskelbtame valstybinės informacijos agentūros KCNA pranešime.
KCNA taip pat piktai užsipuolė Australiją, sulaikiusią su Tuvalu valstybės vėliava plaukiojančio Šiaurės Korėjos sausakrūvio "Pon Su" įgulą. Laive buvo rastas didelis heroino krovinys. KCNA neigia, jog Pchenjanas susijęs su narkotikų tranzitu.
Agentūros pranešime pabrėžiama, kad Šiaurės Korėja "susikūrė savo ekonomiką ir vykdo ūkio reformas, be to, ji neatsisako užsienio pagalbos, ypač savo žemės ūkio produkcijai ir pramoninės gaminiams parduoti". Kaip ūkio reformų pavyzdį agentūra nurodė tai, kad didinamas darbo užmokestis šalies gyventojams ir drauge kyla kainos.Tuo tarpu dauguma Vakarų analitikų mano, kad dėl infliacijos KLDR ekonomikai gresia nuosmukis.
Pirmadienį Šiaurės Korėja paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, jog susikūrusi atominę bombą ji galėtų sumažinti savo milžiniškas ginkluotąsias pajėgas ir sutaupytas lėšas skirti ekonomikai.
Vašingtonas atmetė šį argumentą ir dar kartą paragino Pchenjaną surengti daugiašales derybas dėl šalies branduolinės programos, tačiau Šiaurės Korėja tebereikalauja tiesioginių derybų su Jungtinėmis Valstijomis.
"Reuters"-BNS