Šiauliuose miesto centre kontorą turėjęs antstolis Marius Jastromskis, panašu, turėjo atsisveikinti su antstolio karjera. Jo kontoros bylos perduotos antstoliui Ričardui Kudrauskui. Kad kontora likviduojama bei atleidimo faktą patvirtino Antstolių rūmų atstovė spaudai Dora Petkauskaitė, bet dėl atleidimo priežasčių paprašė kreiptis į Teisingumo ministeriją, kuri priima sprendimus dėl antstolių paskyrimo. Rūmų tinklalapyje rašoma, kad M. Jastromskis savo veiklos nevykdo nuo šių metų rugpjūčio 1 d.
Teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas dienraščiui „Šiaulių naujienos“ teigė, kad M. Jastromskis buvo atleistas jo paties prašymu dėl teistumo. Vienas iš Antstolių įstatyme numatytų reikalavimų antstoliui – nepriekaištinga reputacija.
„Antstolis Marius Jastromskis buvo nuteistas ir, nelaukdamas nuosprendžio įsiteisėjimo, ministerijai pateikė prašymą atleisti jį iš antstolio pareigų. Atsižvelgiant į tai, kad antstolis yra ne tik valstybės įgaliotas asmuo, bet ir individualią veiklą vykdantis subjektas, savo lėšomis įrengiantis ir išlaikantis antstolių kontorą, pasibaigus antstolio įgaliojimams automatiškai nustoja funkcionuoti ir tokio antstolio kontora“, - raštu pateiktuose atsakymuose teigė S. Tichomirovas.
Pasak ministro patarėjo, iš antstolio pareigų atleistas asmuo vėliau gali dalyvauti viešajame konkurse laisvai antstolio vietai užimti, tačiau turi atitikti LR pilietybės, išsilavinimo, teisinio darbo stažo ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimus. Tad išeitų, kad teistumą turinčiam antstoliui po atleidimo vėl siekti tų pačių pareigų beprasmiška, nors dirbti antstolių kontoroje ne antstolio padėjėju apribojimų nėra.
R. Kudrauskas teigė, kad byla buvo baudžiamoji, tačiau bylos aplinkybių nežinantis. „Pagal ministro įsakymą pasirašiau dokumentus, pervedė depozitą ir labai nesigilinau. Net nežinau, kaip dabar su juo būtų galima susisiekti. Byla baudžiamoji, trejus metus truko, prasidėjo dar kai jis kitoje kontoroje padėjėju dirbo“, - sakė R. Kudrauskas.
Mindaugas LAURINAITIS