30 metų veiklos jubiliejų pažymintis Šiaulių fotografijos muziejus pristato tarptautinę parodą "Fotografija už fotografijos ribų". Parodoje dalyvauja 16 autorių iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos ir JAV, eksponuojama per 80 fotodarbų.
Pasak parodos kuratorės, Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos narės Vėtrės Antanavičiūtės, parengti šią parodą ją paskatino daug metų netylanti diskusija, ar fotografija yra menas, ar vien tikrovės fiksavimas. Pati jaunosios kartos fotomenininkė linkusi manyti, kad kuo toliau, tuo labiau fotografija artėja prie grafikos, tapybos ir kitų dailės rūšių.
Ši paroda supažindina žiūrovus su visiškai naujomis fotografinėmis technologijomis, su kuriomis Lietuvos fotografai dar nedirba. Nemažai fotografijų atspaustos ne ant fotopopieriaus, bet ant akvarelinio popieriaus, folijos, kitų medžiagų. Nemažai ir tokių darbų, kurių autoriai akvarele lieja ar piešia tušu tiesiog ant negatyvo ar jau padarytos fotografijos. Šią įdomią parodą rengiamasi pristatyti ir kitų šalies miestų žiūrovams.
Laikraštis "Šiaulių kraštas" primena, kad Šiaulių fotografijos muziejaus įkūrimo iniciatorius ir pirmasis jo vadovas - šiaulietis fotožurnalistas, fotomenininkas Antanas Dilys. Fotografijos muziejaus įkūrimo data laikoma 1973 metų gegužės 25-oji, kai Šiaulių "Aušros" muziejaus patalpose buvo atidaryta pirmoji paroda. Iš pradžių muziejus buvo visuomeninis, o 1976 metais reorganizuotas į Šiaulių "Aušros" muziejaus Fotografijos skyrių.
Šiaulių fotografijos muziejus buvo pirmasis ir vienintelis visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje ir tapo vienu iš fotografinio gyvenimo centrų.
Jubiliejiniais metais suremontuotos ir pertvarkytos dvi muziejaus parodų salės. Atnaujinta ekspozicinė įranga, atidaryta fotografijos skaitykla. Iš dalies atnaujinta ir nuolatinė Lietuvos fotografijos istorijos ekspozicija, atspindinti Lietuvos fotografijos raidą nuo jos išradimo iki šių dienų. Čia saugoma gausiausia Lietuvoje fotografijos technikos kolekcija.
ELTA