„Gavus akcininkų pritarimą, toliau judame link Šiaulių banko ir „Invaldos INVL“ mažmeninių verslų sujungimo sandorio įgyvendinimo. Jau dabar abiejų institucijų komandos aktyviai dirba, kad dėl sandorio bankas stiprėtų bei kurtų daugiau pridėtinės vertės esamiems banko ir INVL mažmeninio verslo klientams“, – pranešime sakė „Invaldos INVL“ prezidentas Darius Šulnis.
Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius pranešime teigė, kad abiejų pusių komandos siekia sėkmingai užbaigti sandorį iki 2023 metų pabaigos.
Įgyvendinus sandorį Šiaulių banko grupė, be jau teikiamų finansinių paslaugų, valdys antrosios ir trečiosios pakopos pensijų bei investicinius fondus Lietuvoje, išplės gyvybės draudimo paslaugų verslą. Planuojama, kad gyvybės draudimo verslą perims banko kontroliuojama bendrovė „SB draudimas“, o pensijų ir investicinių fondų verslas Lietuvoje bus valdomas per naujai įsteigtą bendrovę „SB Asset Management“.
Pagal šiemet sausio pabaigoje pasirašytą papildomą susitarimą gyvybės draudimo paslaugų verslas Latvijoje ir Estijoje gali būti pašalintas iš sandorio „Invaldai INVL“ nusprendus ir Šiaulių banko valdybai bei stebėtojų tarybai iš anksto pritarus su sąlyga, kad ši verslo dalis po sandorio užbaigimo neliks „Invalda INVL“ grupėje.
Po sandorio įgyvendinimo „Invaldai INVL“ atiteks 9,39 proc. Šiaulių banko įstatinio kapitalo. Sandoriui užbaigti Šiaulių bankas leis naują tikslinę akcijų emisiją, kurią mokant po 0,645 euro už akciją, išpirks „Invalda INVL“. Bendra sandorio vertė siekia 40,16 mln. eurų.
Pabaigus šį ir kitus skelbtus numatomus akcijų įsigijimo sandorius, „Invaldos INVL“ grupė padidintų Šiaulių banko akcijų dalį nuo dabar turimų 8 proc. iki maždaug 20 proc.