Ne parduos, o leis naudotis
Neeiliniame Šiaulių miesto tarybos posėdyje pritarta, kad Šiaulių miesto savivaldybės administracija leistų naudoti Šiaulių arenos techninį projektą, programinę užduotį ir projektinius pasiūlymus arenoms Ukrainoje statyti. Arenos bus statomos 2015 metų Europos krepšinio čempionatui.
Klausimas svarstytas gana audringai. Liberalui Gintarui Karalevičiui suabejojus dėl pasikeitusios Savivaldybės nuostatos ne parduoti projektą, o leisti neatlygintinai jį naudoti, Savivaldybės Teisės skyriaus vedėja Laura Staponkienė aiškino, kad įstatymai nenumato kitos galimybės.
„Projektas kainavo 696 tūkstančius litų, todėl leisti jį naudoti už dyką ne tik nenaudinga, bet ir nusikalstama“, – sakė darbietis Aidas Gedvilas, siūlęs nepritarti sprendimui. Esą jis prasilenkia su sveika logika ir miestui neduos jokios naudos.
Klausimo visai nesvarstyti siūlė Tarybos nariai Aurimas Nausėda ir Artūras Visockas. Esą klausimas parengtas skubotai, neišnagrinėtas komitetuose, nauja informacija politikams pateikta prieš pat posėdį.
„Valstybės ir savivaldybių turto valdymu, naudojimu ir disponavimu juo turi būti siekiama maksimalios naudos visuomenei“, – priminė A. Nausėda.
Kvietė padėti Ukrainai
„Ne viskas matuojama vien pinigais. Leidę statyti areną būsime minimi geru žodžiu“, – sakė socialdemokratas Juozas Pabrėža. Jo nuomone, Ukraina yra Lietuvai draugiška šalis, su kuria sieja istoriniai ryšiai.
„Mes privalome padėti Ukrainai, prisiminkime, kaip kitos šalys padėjo mums prieš stojant į Europos Sąjungą“, – politikus ragino ir socialdemokratas Vytautas Juškus. Esą įsivėlę į projektavimo darbus ukrainiečiai nespės laiku pasistatyti arenų.
Tvarkietis Alfredas Lankauskas suskaičiavo, kad iš draugiškų Europos šalių ir Kanados Šiauliai yra gavę apie 10–15 milijonų litų paramos. Todėl esą neverta Ukrainos atžvilgiu būti šunimi ant šieno, kuris nei pats ėda, nei kitam duoda.
Perduoti ar parduoti Šiaulių arenos projektinę dokumentaciją, nes Ukraina skuba iki čempionato pasistatyti arenas, Šiaulių miesto savivaldybės prašė Ukrainos krepšinio federacija.
AB „Panevėžio statybos trestas“ irgi kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas sutikimo Ukrainoje statyti tokias pat arenas. Panašus prašymas gautas iš Dnepropetrovsko valdžios atstovų.
Sausio mėnesį Šiauliuose viešėję Charkovo valdžios atstovai irgi neslėpė noro pasistatyti tokią pat kaip Šiaulių areną.
Dabar posėdyje kalbėta, kad charkoviečių planai pasikeitė – jie pradėjo derybas su Klaipėdos miesto savivaldybe prašydami Klaipėdos arenos projekto.