2019 metų sausio pabaigoje į policiją kreipėsi bendrovė „Lietuvos draudimas“ dėl savo kliento, kuris nuo 2017 metų balandžio į minėtą įmonę kreipėsi net 9 kartų dėl draudimo išmokų, patirtų eismo įvykiuose.
Iš pradžių draudimo bendrovė vyrui išmokas mokėjo. Tačiau eismo įvykių dažnis sukėlė įtarimą ir 2018 m. spalį „Lietuvos draudimas“ paskaičiuotą išmoką dėl autoįvykyje patirtų nuostolių sustabdė.
Bendrovės darbuotojai pasidomėjo, ar šiaulietis nėra ir kitų draudimo bendrovių klientas. Informacija buvo pribloškianti. Pasirodo, vyras nuo 2015 metų yra nukentėjęs net 25 eismo įvykiuose. 2015 ir 2016 metais į draudimo bendroves vyras kreipėsi po vieną kartą, o štai 2017 ir 2018 metais eismo įvykiai, kuriuose nukentėdavo šiaulietis, kartodavosi kas mėnesį ar net po du, o kartais ir tris kartus.
„Lietuvos draudimas“ kreipėsi į policiją ir Šiaulių miesto bei rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad šiaulietis įtariamas eismo įvykius išprovokavęs ne tik Šiauliuose, bet ir Panevėžyje bei Kaune.
Panevėžyje jo pamėgta vieta buvo šalia „Babilono“ prekybos centro esanti automobilių stovėjimo aikštelė, Šiauliuose – Pramonės g. ir joje esanti automobilių stovėjimo aikštelė prie „Bruklino“ prekybos centro, Aukštosios ir Lukšio gatvių sankryža bei kitos vietos.
Neretai vyras, pastebėjęs iš kairės atvažiuojantį automobilį, padidindavo greitį ir sudarydavo tokią situaciją, kad atvažiuojančio automobilio vairuotojas nebespėtų sustabdyti savo automobilio ir trenktųsi į jo vairuojamą automobilį.
Analogišką situaciją jis sukurdavo ir važiuodamas pagrindiniu keliu, kad šalutiniu keliu važiuodamas žmogus nebespėtų sustoti. Kartais be jokios būtinybės staigiai nuspausdavo stabdžių pedalą, kad iš paskos važiuojantis automobilis nespėtų sustoti ir trenkdavosi į jo automobilio galą.
Savo planams realizuoti per minėtą laikotarpį jis už nedidelę kainą įsigijo 15 automobilių. Vieni jų atlaikydavo po keletą išprovokuotų eismo įvykių, kiti – tik po vieną.
Šiaulietis dėl sukčiavimo į policijos akiratį patenka jau antrą kartą.
Anksčiau vyras buvo kaltinamas, kad 2014 metais bendrovė „Orakulas“, patikrinusi savo kliento, kuriuo buvo minėtas vyras, internetines operacijas, neturėdamas savo („Orakulo“) asmeninėje lažybų sąskaitoje asmeninių pinigų ir sukčiaudamas, įgijo bei pervedė į savo asmeninę sąskaitą banke 129 097 litų.
Tada vyriškis nuo baudžiamosios atsakomybės išsisuko, atlyginęs bendrovei patirtus nuostolius ir su ja susitaikęs.