„Poryt turėtų įvykti pirmas šios darbo grupės posėdis, jame žadėjo dalyvauti ir premjeras. Mano tikslas yra susėsti prie stalo ir pradėti derybas, kurios numatytų aiškią, ilgalaikę ne 2-3, o 5-7 net ir daugiau metų apmokėjimo už darbą, darbo krūvio formavimo perspektyvą“, - pirmadienį LRT radijui sakė ministras.
Anot jo, nors šiais mokslo metais mokytojai gaus priedą už mokinių darbų taisymą, jis nepataisys pedagogų finansinės padėties.
„Jis (priedas - BNS) nėra finansiškai reikšmingas, bet aš manau, jis yra reikšmingas politiškai. Jau antrą kartą didindami mokinio krepšelį rodome, kad esame nusiteikę spręsti problemas, nusiteikę tinkamai vertinti ir mokyklų finansavimą, ir tuo pačiu mokytojų uždarbį“, - kalbėjo D.Pavalkis.
Jis pabrėžė, kad ne pats pedagogų darbo užmokestis yra mažas, jie neuždirba dėl mažo krūvio.
Daliai švietimo profesinių sąjungų praėjusią savaitę prabilus apie streikus, rugpjūčio 27 dieną premjeras Algirdas Butkevičius sudarė darbo grupę švietimo problemoms spręsti.
Grupė svarstys klausimus "dėl mokinių ugdymo kokybės, veiksmingumo, pedagogų socialinių sąlygų gerinimo ir bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkymo".
Tuo metu penkios švietimo profesinės sąjungos net ir sudarius darbo grupę neketina atsisakyti streikų idėjos, jei esminiai reikalavimai, pavyzdžiui, mokinio krepšelio atstatymas į prieškrizinį lygį, nebus įgyvendinti jau nuo 2015-ųjų pradžios.
„Jei per mėnesį sulauksime protingų rezultatų, jei bus poslinkiai, nesakome, kad bėgsime į streikus, bet jei po mėnesio matysime, kad viskas tik imituojama, trauksimės iš tos darbo grupės", - praėjusią savaitę teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.
Kitos profesinės sąjungos "Sandrauga" pirmininkas Kęstutis Jukna patikino, kad darbo grupės sudarymas niekaip nekeičia nusiteikimo streikuoti.
Moksleivio krepšelis iki krizės siekė 3774 litus, šiuo metu jis siekia 3348 litus ir nuo kitų metų ketinama jį didinti dar 15 litų. Streikuoti nusiteikusių profesinių sąjungų skaičiavimu, krepšeliui atstatyti nuo sausio 1-osios reikėtų iki 2 mlrd. litų.