22-ejų Abby Lewis iš pažiūros atrodo niekuo neišsiskirianti mergina: socialiniuose tinkluose apstu nuotraukų iš jos gyvenimo. Vis dėlto ši mergina nuo dešimties serga agorafobija – baime būti atvirose erdvėse ar nutolti nuo savo namų. „Neprisimenu, ką reiškia apsipirkinėti, kaip atrodo gatvių šviesos ar ėjimas pramogauti su draugais“, – išgyvenimais dalijosi mergina.
![Abby Lewis (nuotr. facebook.com) 4](https://static3.inspektorius.lt/static.php?v=4.2.6.93&t=cr&s=800x600&m=4&f=/Uploads/UGallery/photos/ff/3c/79/97/ff3c7997f266bf89f8325ea13aea9828.jpg)
Abby jau ketvirtus metus draugauja su 22-ejų Rhys’u Irving’u – vaikinas kiekvieną dieną užsuka pas savo mylimąją pažiūrėti filmo ar pavakarieniauti.
Vis dėlto šis sutrikimas merginai kelia daug psichologinių problemų: „Tai trečiosios Kalėdos, kai esu įstrigusi namuose. Nors tai mano mėgstamiausias laikas metuose, šiemet man itin sunku: nepamenu, ką reiškia šalčio kandžiojami žandai ar rankos“, – guodėsi mergina.
Tik socialinį gyvenimą gyvenanti Abby jaučiasi atskirta nuo visuomenės – retas, kuris supranta, kaip iš tiesų ji jaučiasi. Šiuo metu mergina yra aktyvi socialinių tinklų vartotoja, taip pat dalyvauja forumuose, tačiau vilties išgyti – nepraranda: „Tikiu, jog man pavyks peržengti šią baimę“, – sako A. Lewis.
Liga progresuoti pradėjo tada, kai ji buvo antroje klasėje: mergaitė nenorėjo eiti į mokyklą, bendrauti su klasiokais ar išeiti savaitgalį į miestą. Vis dėlto ji nenuleido rankų – persikraustė gyventi su savo vaikinu, įsidarbino vestuvinių suknelių salone, tačiau – neilgam.
2015-aisiais merginą ištiko priepuolis: įlipus į autobusą, pilną žmonių, mergina apalpo: ją išpylė karštis, sukilo spaudimas ir pradėjo trūkti oro. „Po šio įvykio nebeišėjau iš savo namų“, – metro.co.uk sakė mergina.
Didžiojoje Britanijoje du iš šimto žmonių turi panikos sutrikimą, o trečdaliui jų pasireiškia agrofobija. Dvigubai dažniau ši liga pasireiškia moterims, tarp 18-35 metų.