„Dauntono abatija“ pasakoja apie britų aristokratų gyvenimą. Serialas nukelia į turtingą dvarą, kurio gyventojų istorijos prasideda nuo 1912-ųjų, kai nuskendo garsusis „Titanikas“, ir tęsiasi iki 1920-ųjų.
Seriale netrūksta intrigų, dramatiškų meilės istorijų, o kiekviena „Dauntono abatijos“ detalė – kruopščiai apgalvota. Serialo herojai atspindi ne tik to laikmečio etiketą, manieras, bet ir aristokratišką stilių. Tuo metu reta moteris naudojo makiažo priemones, todėl filmavimo komandos vizažistės padirbėjo iš peties. Vienas iš „Dauntono abatijos“ žiūrėjimo džiaugsmų – specialiai aktoriams siūti kostiumai, įspūdingos suknelės, kurias šiandien norėtų pasimatuoti ne viena moteris.
Serialas „Dauntono abatija“ buvo pripažintas geriausiu 2011 m. mini serialu, gavo šešis „Emmy“ apdovanojimus, du „Auksinius gaublius“. Tačiau įdomiausia tai, kad 2011 m. serialas buvo įtraukas į Gineso rekordų knygą kaip labiausiai kritikų aptarinėjamas serialas.
„Dauntono abatija“ tiesiog trykšta aukšta klase. Nenuostabu, kad šis serialas įtrauktas į rekordų knygą – kiekvienas jo kūrimo aspektas, nuo aktorių, scenografijos iki kostiumų ir rafinuoto rašymo, yra išskirtinis“, – tuo metu teigė Gineso rekordų knygos vyriausiasis redaktorius Craigas Glenday.
Serialą „Dauntono abatija“ žiūrovai Lietuvoje jau gali pamatyti ir per „Go3“ naujos kartos televiziją.
Nuo liepos 3 d. „Go3“ vartotojai gavo prieigą prie didžiulės „HBO“ ir „HBO Max“ turinio vaizdotekos, įskaitant apdovanojimus pelniusius tokius serialus kaip „Drakono namai“, „Paskutinieji mūsiškiai“, „Palikimas“, „Černobylis“, „Baltasis lotosas“, „Euforija“, taip pat šiuolaikinės televizijos ikonomis tapusius kūrinius „Sostų karai“, „Sausas įstatymas“, „Sopranai: mafijos kronika“, „Draugeliai“, „Blakė“, „Tikras kraujas“, „Tikras detektyvas“, „Seksas ir miestas“ ir daugelį kitų.
Epiniai, pasaulinę šlovę pelnę „HBO“ serialai. Žiūrėk „HBO“ per Go3 televiziją.