Penktadienį Serbijos ir Kosovo valdžiai pateiktas planas numato, kad ši pietinė provincija būtų savivaldi daugiatautė demokratija. Plane teigiama, jog Kosovui turėtų būti leista turėti "savo originalius nacionalinius simbolius, įskaitant vėliavą, herbą ir himną".
Nepaisant sumaišties, kilusios dėl M.Ahtisaari plano turinio, dauguma Serbijos laikraščių vertina jį kaip pirmąjį konkretų tarptautinės bendruomenės žingsnį, kuriuo siekiama atplėšti aštuntadalį šalies teritorijos.
"Serbija atmeta Ahtisaari planą", - teigia laikraštis "Blic", spausdinantis šalies vadovų reakciją į šį pasiūlymą. Prezidentas Borisas Tadičius penktadienį pareiškė, kad šis planas padėjo pamatus "nepriimtinai" Kosovo nepriklausomybei.
"Pateiktame dokumente yra slepiama Kosovo nepriklausomybė", - priduria "Blic".
Bulvarinis laikraštis "Kurir" dar labiau tiesmukas - pirmajame puslapyje antraštė pastorintomis raidėmis skelbia: "Sudie, Kosove!"
Antrame puslapyje dienraštis spausdina Belgrade planą pristačiusio M.Ahtisaari nuotrauką, o po ja einantis straipsnis vadinasi: "Rinkitės!"
Pagrindinė laikraščio "Večernje Novosti" antraštė atkreipia dėmesį į plano sukeltą sumaištį.
"Nei nepriklausomybės, nei suvereniteto", - skelbia ji, taip primindama apie minėtąsias pasirinkimo galimybes, kurių pernai nesėkme pasibaigusiose derybose su M.Ahtisaari siekė Kosovo albanų ir serbų lyderiai.
Pagrindiniame bulvarinio leidinio "Press" straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama Belgrado reakcijai, jo antraštė skelbia: "Mes neketiname pasiduoti".
Kosovas yra pietinė Serbijos provincija, kur gyvenanti albanų tautinė grupė gausumu gerokai lenkia serbus bei kitas mažumas: daugiau kaip devyniems albanams tenka vienas kitatautis.
Nuo 1999 metų, kai NATO bombardavimai privertė pasitraukti tenykščio serbų lyderio Slobodano Miloševičiaus režimui lojalias serbų pajėgas ir užbaigė kruviną susidorojimą su etniniais albanų separatistais, sritį administruoja Jungtinės Tautos.
REKLAMA