Serbija pareiškė niekada nepripažinsianti Kosovo nepriklausomybės nepaisant to, kad Jungtinių Tautų Teisingumo teismo teisėjai nusprendė, jog šios šalies paskelbta nepriklausomybės deklaracija neprieštarauja tarptautinei teisei.
Belgradas ir toliau aiškina, kad Kosovo atsiskyrimas pažeidė Serbijos teritorinį integralumą. Nepriklausomybę Kosovas paskelbė 2008 metų vasarį, tačiau de facto ši šalis Serbijai buvo nebepavaldi nuo pat 1999 metų, kai NATO kariai per bombardavimo kampaniją išvijo serbų karius iš Kosovo. Nuo to laiko Kosovą administravo tarptautinė bendruomenė.
Savo ruožtu Kosovo vyriausybė tikisi, kad Taprtautinio teisingumo teismo sprendimas paskatins šalis, dar nepripažinusias Kosovo nepriklausomybės, tą padaryti jau netrukus. Kosovą kol kas yra pripažinusios tik 69 JT narės.
Tiesa, BBC skelbia, kad tokios šalys kaip Ispanija ar Kinija, kurios susiduria su separatizmu savo viduje, į teismo sprendimą žvelgia su nerimu. Ispanija pareiškė gerbianti teismo sprendimą, tačiau neatskleidė, ar pagaliau pripažins Kosovą. Tuo tarpu Kipras pabrėžė ir toliau remiąs Serbijos teritorinį integralumą ir laikąs Kosovą Serbijos dalimi.
„Serbija niekada nepripažins vienašališkai paskelbtos Kosovo nepriklausomybės“ - po teismo sprendimo kalbėjo Serbijos prezidentas Borisas Tadičius. Jis pareiškė, kad Belgradas nesirengia griebtis smurto, o veikiau derybų keliu mėgins rasti kompromisą su Kosovo albanų lyderiais. Belgradas teigia sieksiantis, kad JT priimtų rezoliuciją, įpareigojančią abi puses sėsti prie derybų stalo.
Nors serbai ir nesirengia pripažinti Kosovo, tačiau teismo sprendimas vis tik yra itin svarbus. Jei jau Kosovo nepriklausomybė buvo pripažinta neprieštaraujanti tarptautinei teisei, tai Rusija netrukus gali paklausti, kodėl yra prieštaraujama Pietų Osetijos ir Abchazijos atsiskyrimui nuo Gruzijos. Be to, šis sprendimas gali paskatinti peržiūrėti kai kurias iki šiol ginčytinas sienas, tarkime Bosnijos ir Heregovinos atveju.