Meistriškai išraityti ornamentai, tūkstantmečius išsilaikusios spalvos, galybė istorijas pasakojančių hieroglifų ir piešinių puošia naujausius Egipto archeologų radinius. Puikiai išlikusią sarkofagų puošybą galite matyti net iš itin arti filmuotuose vaizduose.
Neįtikėtinai išsilaikiusių sarkofagų viduje – mumifikuoti, kelių tūkstantmečių senumo palaikai. O jų – net 250. Egipto archeologai juos demonstruoja Sakaros nekropolyje, esančio sostinės Kairo pietuose. Tačiau sarkofagai – ne vieninteliai radiniai.
„Viename medinių sarkofagų pirmąkart radone pilną ir sandariai laikytą papirusą. Nedelsdami jį perkėlėme į Egipto muziejų sterilizacijai ir kitiems tyrimams. Jis panašus į atrastus prieš šimtmetį – tuos, kuriuose rašoma apie Mirusiųjų knygą“, – pasakoja senienų tarybos generalinis sekretorius Mostafa Waziri.
O šalia archeologai atkasė ir pusantro šimto bronzos statulėlių, skirtų senovės Egipto dievams. Statulėlės dedikuotos – Anubiui, Osiriui, Amunui ir kitiems dievams. Ten pat – ir ir begalvė Imhotepo, Sakaros piramidės architekto, statulėlė. Ant kai kurių jų – net puikiai išlikę auksiniai dažai. Tarp senovinių radinių – ir egiptietiški papuošalai bei amuletai.
Archeologai sako, kad sarkofagai, statulėlės, papuošalai – visi siekia Velyvosios Egipto civilizacijos laikotarpį, maždaug 500-us metų prieš Kristų. Visi jie keliaus į naujai statomą Nacionalinį Egipto civilizacijos muziejų, į kurį prieš metus perkėlė ir visus Kairo muziejuje buvusius faraonų palaikus.