• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar iš tiesų egzistuoja „seno žmogaus kvapas“? Daugelis naudoja šį nemalonų terminą, kalbėdami apie pagyvenusius žmones, bet šį kvapą galima paaiškinti moksliškai.

Ar iš tiesų egzistuoja „seno žmogaus kvapas“? Daugelis naudoja šį nemalonų terminą, kalbėdami apie pagyvenusius žmones, bet šį kvapą galima paaiškinti moksliškai.

REKLAMA

„Tiriamosios Dermatologijos Žurnale“ paskelbtas tyrimas teigia, kad kvapo priežastis yra cheminė medžiaga, vadinama 2-nonenal. Ji atsiranda, kai dėl oksidacijos ant odos suskyla omega-7 riebiosios rūgštys, kurių senstantis kūnas gamina daugiau.

Antioksidantų apsauga nuo 40 metų amžiaus pradeda silpnėti, ant odos atsiranda daugiau  2-nonenal, kuris keičia kūno kvapą. Žmogaus kūno kvapą sudaro daug sudedamųjų dalių.

„Mes tyrėme su senėjimo siejamus kvapo pokyčius 26-75 metų amžiaus grupėje, naudodami dujų erdvės chromatografiją bei masės spektrometriją. 2-Nonenal, neprisotintas aldehidas, turintis nemalonų riebalų  ir žolės kvapą, buvo rastas tik pas vyresnius nei 40 metų žmones.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, odos paviršiaus lipidų analizė atskleidė, kad omega-7 nesočiosios riebiosios rūgštys ir lipidų peroksidai padidėja su amžiumi. Nustatyta ir teigiama koreliacija tarp 2-nonenal kūno kvape ir omega-7 nesočiųjų riebiųjų rūgščių arba lipido peroksidų kiekio odos paviršiaus lipiduose“, − pasakojo tyrėjai žurnalui.

REKLAMA

Tyrėjai aiškina, kad medžiaga 2-nonenal susidaro, kai dėl oksidacijos skyla omega-7 nesočiosios riebiosios rūgštys, o lipido peroksidai pradeda šią grandininę oksidacijos reakciją. Tokiu būdu, 2-nonenal tampa atsakingu už prastėjantį kūno kvapą ir neturi nieko bendro su asmenine higiena, nes medžiaga nėra tirpi vandenyje ir jos nenuplausite, rašo „Tiriamosios Dermatologijos Žurnalas“. 

Programėlėje Healthline tikinama, kad „seno žmogaus kvapas“ yra normalus dalykas ir dėl jo nereikia pergyventi. Tačiau pakeitus gyvenimo būdą, įmanoma sumažinti kvapo intensyvumą, rašo dailystar.co.uk

„Reguliariai mankštinkitės, gerai išsimiegokite naktimis, daug vaikščiokite ir gerkite vandenį. Dar venkite streso, nerūkykite ir nepiktnaudžiaukite alkoholiu“, − pataria programėlė Healthline.

Dažniausiai kai nueini pas seną žmogų patalpoje yra tas keistas kvapas. Bet dauguma senų žmonių nemėgsta vėdint patalpų, o juk naudoja įvairius vaistus, valerijonus, tepalus su visokiais augalais ir tidėl išlieka tas kvapas niekada nevėdinamoj patalpoj. Mano mama mirė 95 metų, bet niekada nebuvo pas ją jokio kvapo, net keista, gal, kad ji vaikščiojo iki pat mirties, mėgo išvėdint dažnai kambarius, sąnarius tepė tik degtine ir niekuo daugiau, jai geriausiai padėdavo, vonioje prausdavosi tik kas dvi savaites, sakė jai dažniau nereikia, šiaip buvo labai tvarkinga, jokio namie nereikalingo daikto, nueinam pas ją ji iš karto klausdavo ar nėra jokio kvapo, sakydavo, kad pas senus smirda ir stengėsi vėdint padariusi skersvėjį kasdien ryte ir vakare, lovą pasiklodavo tik gerai išvėdinus. O jau kai senas žmogus guli tai jau sunkiau, ne visi juk seni mėgsta vėdint.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų