JAV bendrovė „Lockheed Martin“ pranešė apie dar vieną sėkmingą savo eksperimentinio kovinio didelės energijos ADAM (Area Defense Anti-Munitions) sistemos lazerio bandymą.
Jis buvo atliktas gruodžio 10 dieną, sakoma bendrovės pranešime. 10 kW galios ADAM lazeris skirtas saugoti kovos veiksmų rajoną nuo priešo minosvaidžių, raketų, artilerijos sviedinių, nepilotuojamų orlaivių ir kitų taikinių. ADAM lazerio taikymosi sistema dideliu tikslumu aptinka nedidelio dydžio taikinius iki 5 kilometrų atstumu ir nukreipia į juos lazerinio pabūklo spindulį.
Pasak „Lockheed Martin“ atstovų, naujausio bandymo metu buvo naudojamas kovinės raketos maketas, skriejantis plieniniu lynu. Taip buvo stengiamasi kuo tiksliau imituoti taktinės raketos skrydį. ADAM lazeris, buvęs už 1,6 kilometro nuo raketos maketo paleidimo vietos, per 3 sekundes automatiškai aptiko taikinį, nukreipė į jį lazerio spindulį, ir, detonavus kovinėje galvutėje esantiems sprogmenims, jį sunaikino.
Bendrovės paskelbtame ADAM lazerio bandymo vaizdo įraše matyti, kad sprogmenys detonavo maždaug per 1 sekundę nuo lazerio spindulio nukreipimo į taikinį.
Pranešama, kad nuo praėjusių metų rugpjūčio iki šio laiko ADAM lazerio sistemai pavyko numušti už 1,5 km nuo jo skridusį bepilotį orlaivį ir kelias nedideles raketas, paleistas mažesniu nei 2 km atstumu. Pasak ekspertų, ADAM ir kiti panašios paskirties koviniai lazeriai gali gerokai pakeisti jėgų pusiausvyrą įprastinėmis sausumos mūšių sąlygomis.
Priešraketinių lazerių „skėčių“ pridengta šarvuotoji technika yra žymiai atsparesnė intensyviai priešininko ugniai. ADAM lazeris pasižymi itin didele greitaveika, todėl jis savo pozicijas apsaugo nepalyginamai patikimiau nei dabar JAV kariuomenėje naudojamos zenitinės ar raketinės oro erdvės gynimo sistemos, teigiama „Lockheed Martin“ pranešime. Be to, ADAM lazeris yra ekonomiškas: vieno jo šūvio „savikaina“ yra kelis kartus mažesnė nei zenitinės raketos paleidimas.