„Norėčiau atkreipti jūsų dėmesį, kad visi trys kandidatai, kuriuos prezidentas jums teikia skirti į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą yra praėję ilgas ir sudėtingas atrankos procedūras“, – akcentavo prezidento vyriausiasis patarėjas Andrius Kabišaitis.
Prisistatydamas A. Budrys plačiau paaiškino savo sprendimą siekti LAT teisėjo pareigų.
„Tapimas aukštesniojo teismo teisėju man nėra tikslas savaime. Tai yra tik priemonė siekti tikslų, aktyvaus ir reikšmingo dalyvavimo visuomenės ir valstybės gyvenime, panaudojant savo įgytas profesines žinias, darbinę ir gyvenimo patirtį“, – posėdžio metu sakė A. Budrys.
Kandidatas anksčiau dirbo Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo, Vilniaus miesto apylinkės teismo ir Vilniaus apygardos teismo teisėju. Nuo 2018 m. A. Budrys paskirtas Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku. Taip pat nuo 2020 metų jis yra Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos narys.
Savo ruožtu į LAT teisėjus kandidatuojantis I. Šulcas akcentavo LAT svarbą teismų sistemoje.
„Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra išskirtinis teisingumo stuburas, pateikiantis atsakymus į sudėtingus, visai visuomenei svarbius teisės klausimus. Šis teismas turi būti teismų sistemos lyderiu, o kartu ir pavyzdžiu visai teismų sistemai“, – pabrėžė I. Šulcas.
„Tvirtai tikiu, kad mano sukaupta patirtis ir asmeninės savybės leistų sėkmingai įsilieti į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo kolektyvą bei būtų naudinga aukščiausios grandies teisme“, – akcentavo jis.
Kandidatas yra dirbęs Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo, Vilniaus miesto apylinkės teismo ir Vilniaus apygardos teismo teisėju. Nuo 2022 m. I. Šulcas dirba Lietuvos apeliacinio teismo teisėju. Jis taip pat yra dėstęs Socialinių mokslų kolegijoje ir Mykolo Romerio universitete (MRU).
Tuo metu teisėjos patirties neturinti kandidatė į LAT E. Zemlytė akcentavo, kad visas jos profesinis kelias yra susijęs su teismais ir ginčų nagrinėjimu.
„Nors nesu teisėja, pretenduoju į šias pareigas kaip akademinės bendruomenės narė. Tačiau daugelį metų nuo pat savo praktinio darbo pradžios visas mano darbas yra susijęs su teismais ir ginčų nagrinėjimu“, – atkreipė dėmesį kandidatė.
E. Zemlytė 2012 m. Vilniaus universitete, Teisės fakultete įgijo daktaro laipsnį. Kandidatė nuo 2012 metų dirba advokate, taip pat dėsto Vilniaus universitete.
Pagal Konstituciją Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!