Tiesa, gelbėtojai kaltina ne vien dėl karštų orų anksti prasidėjusį maudynių sezoną, esą lietuviai neįvertina pavojų ir elgiasi neatsakingai, dažnai maudosi neblaivūs.
Šiais metais, nuo sausio iki liepos mėnesio, paskendo 89 žmonės, tai yra 14 asmenų daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
Apie didžiausias besimaudančiųjų ydas pasakoja Edgaras Geda, civilinės saugos specialistas: „Žmonės rizikuoja, eina pavieniai, ir va čia yra didžiausia rizika. Jie iš tikrųjų neturi jokios pagalbos iš kranto, jie rizikuoja, arba tiesiog kiti atvejai būna, kad vyrai dažnai rizikuoja, jie plaukia per ten kažkokį didelį telkinį, ar tai būtų ežeras, ar panašiai".
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tendencijas patvirtina ir sostinės paplūdimiuose plušantys gelbėtojai. Jie šiemet išgelbėjo 32 žmones. Iš 32 atvejų, 24 kartus sostinėje skęsti pradėjo vaikai. Anot gelbėtojų, tėvai stengiasi prižiūrėti savo atžalas, tačiau vis tiek juos iš akių pameta.
„Va, tik nusisukau, ir nėra vaiko. Žmonių masė, mums reikia ieškoti, kur jis yra, po vandeniu žiūrėti ir taip toliau. Tiek tėvams streso, tiek mums sukelia tokie atvejai “, – sako Rolandas Kilius, Žaliųjų ežerų gelbėtojas.
Daugiau žiūrėkite TV3 reportaže