Seimo Pirmininkė Irena Degutienė savo ir viso Seimo vardu pareiškė užuojautą dėl iškilaus Lietuvos laisvės gynėjo, paskutinio 1949 metų Lietuvos partizanų vadų suvažiavimo dalyvio Viktoro Šniuolio mirties.
„Šviesaus atminimo Viktoras Šniuolis daugeliui iš mūsų buvo gyva istorinė grandis, jungianti legendinį Lietuvos partizanų suvažiavimą Minaičiuose, legendinę Lietuvos laisvos kovos sąjūdžio deklaraciją, paskelbtą 1949-ųjų Vasario 16–ąją, ir mūsų pačių kovas už laisvę, mūsų siekius iškovoti, apginti ir prasmingai realizuoti Nepriklausomybę. Viktoro Šniuolio asmenyje Lietuva iš pirmųjų lūpų išgirdo unikalų liudijimą apie istorinę praeitį ir kartu gavo didelį moralinį imperatyvą laikytis tokių vertybių, kaip tautos ir žmogaus laisvė, pasiryžimas aukotis vardan tiesos, vardan savo bendruomenės, savo valstybės.
Vardan jų pasiaukojo ir laisvės kovose žuvo Velionio tėvas, brolis, sesuo. Už tai pats Viktoras Šniuolis buvo nuteistas dvidešimt penkerius metus kalėti Sibiro lageriuose, tačiau visada išliko tikrojo žmogiškumo, tikrojo pasirinkimo pavyzdžiu dabarties ir ateities Lietuvai. Nuoširdus tautos dėkingumas ir nuoširdi pagarba telydi Viktoro Šniuolio vardą ir tėvynei paaukotą gyvenimą“, – užuojautoje visiems Velionio artimiesiems ir šeimos nariams, visiems kovų draugams ir bičiuliams, visai Lietuvos laisvės gynėjų šeimai rašo I. Degutienė.
Kaip ELTA jau skelbė, Lietuva atsisveikina su partizanu, vienu iš Lietuvos partizanų vadų pasitarimo Minaičiuose 1949 m. organizatorių, Lietuvos Kovos sąjūdžio Prisikėlimo apygardos vado adjutantu Viktoru Šniuoliu.
Velionis pašarvotas Šiaulių šv. Jurgio bažnyčios koplyčioje. Laidotuvės – Ginkūnų kapinėse antradienį.
2003 m. V. Šniuolis apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju Komandoro kryžiumi.
Lietuva atsisveikina su partizanu V. Šniuoliu. (nuotr. Elta)