• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) lyderis Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas neigia kalbas dėl galimo valdančiosios daugumos partnerių išsiskyrimo ir tikisi, jog ji išliks stabili iki šio Seimo kadencijos pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA

"Aš nematau jokio pavojaus dabartinei koalicijai. Niekas šiandien nesuinteresuotas išklibinti koalicijos pamatų", - žurnalistams po susitikimo su NS frakcijos nariais pirmadienį sakė A.Paulauskas.

REKLAMA

Frakcijos narius Seimo vadovas ramino, jog nematąs priežasčių valdančiosios daugumos iširimui.

"Aš pats tą klausimą (frakcijos posėdyje - BNS) iškėliau ir pats į jį atsakiau: jokių tokių nuogąstavimų aš nematau", - žurnalistams sakė A.Paulauskas.

Jis pabrėžė tokią išvadą padaręs po pokalbių su socialliberalų partnerių socialdemokratų lyderiu premjeru Algirdu Brazausku, kitais socialdemokratų partijos vadovais.

REKLAMA
REKLAMA

A.Paulausko teigimu, už dabartinės valdančiosios daugumos išsaugojimą pasisako ir socialdemokratų lyderis, be to, niekam nenaudinga ateiti į valdžią likus nedaug laiko iki rinkimų.

"Manau, kad dabartinė valdančioji dauguma išliks iki kadencijos pabaigos. Visų pirma, likus metams, vargu, ar kas norės į tą valdžią eiti ir susitepti valdžia. Čia (Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojo, parlamentaro - BNS) Česlovo Juršėno, ne mano terminas", - pažymėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti eiliniai Seimo rinkimai numatyti 2004 metų spalį.

Kalbos apie galimą valdančiosios daugumos partnerių išsiskyrimą ir naujos daugumos suformavimą pasklido po to, kai socialliberalai renkant Vilniaus miesto merą parėmė ne socialdemokratą Gediminą Paviržį, bet jo oponentą liberalą Artūrą Zuoką.

REKLAMA

Kalbama, jog socialdemokratai naują valdančiąją daugumą gali sudaryti su Liberalų demokratų partija, kuriai iki sausio vadovavo dabartinis prezidentas Rolandas Paksas.NS lyderis frakcijos posėdyje teigė, jog socialliberalai Vilniaus savivaldybės taryboje pasielgė teisingai.

"Imtis tarpininko vaidmens buvo naudinga ir partijai, ir mūsų žmonėms savivaldybės taryboje, nes tai padidino jų reikšmę", - žurnalistams pakartojo šiuos motyvus A.Paulauskas.

REKLAMA

Dėl apylygių jėgų kelis kartus nepavykus išrinkti Vilniaus mero socialliberalai pasiūlė formuoti plačią koaliciją. Į šį siūlymą atsiliepė tik A.Zuoko vadovaujamos Liberalų ir centro frakcijos bei Tėvynės sąjungos atstovai.

Spaudoje teigta, jog artimiausiu metu NS frakciją gali palikti nuo keturių iki septynių narių. A.Paulauskas nesiryžo tvirtini, jog taip neįvyks."Aš nesu koks aiškiaregis, kad pamatyčiau kas bus po kažkurio laiko, bet šiandien frakcija dirba stabiliai, tariamės apie ateities planus", - sakė jis, savo ruožtu, pripažinęs, jog frakcijos nariai yra nuolatos kalbinami pereiti į kitas frakcijas, pirmiausia į Socialdemokratinės koalicijos frakciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tai tampa jau tokia bendravimo norma. Nereikia stebėtis, jog ir savivaldybėse taip vyksta", - pažymėjo jis.

NS frakcija be A.Paulausko šiuo metu turi 25, Socialdemokratinės koalicijos frakcija - 53 narius. Jeigu socialdemokratai nuspręstų sudaryti daugumą su 13 narių turinčia Liberaldemokratų frakcija, iki daugumos jiems trūktų tik trijų balsų.

Kadangi šiuo metu Seime yra keturios laisvos vietos, daugiau kaip pusę balsų sudaro 69 balsai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų