Už jo kandidatūrą balsavo devyni komiteto nariai, vienas susilaikė.
Šiai kandidatūrai dar turės pritarti visas Seimas.
A. Pocių į NSGK pirmininkus delegavo valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.
Komiteto vicepirmininkas „valstietis“ Dainius Gaižauskas prašė nepamiršti opozicijos balso svarstant komitete klausimus ir priimant sprendimus.
Atsakydamas į komiteto narių klausimus A. Pocius, be kita ko, tvirtino nepritarsiantis Viešojo saugumo tarnybos prijungimui prie policijos. Tokį projektą Seimui yra pateikusi Vyriausybė.
A. Pocius Seime dirba pirmą kadenciją. 2009–2014 metais jis buvo Lietuvos kariuomenės vadu.
Buvusį NSGK pirmininką Lauryną Kasčiūną paskyrus krašto apsaugos ministru, komitetas kovo 28 dieną jau bandė surengti pirmininko rinkimus, bet nesėkmingai.
Opozicijos atstovai tuomet posėdyje nedalyvavo, o Laisvės frakcijos narys V. Mitalas nebalsavo, tokiu būdu nesusirinko kvorumas.
Penki opozicijos atstovai kovo 27 dieną pranešė stabdantys dalyvavimą NSGK darbe, kol teisėsauga neištirs buvusio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teiginių, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.
Teisėsauga konstatavo, jog politikų ar valstybės tarnautojų veiksmuose, kviečiant Krašto apsaugos ministerijos atstovus į susitikimus su užsienio valstybės bendrove, nusikalstamų veikų požymių nenustatyta.
Po šio sprendimo opozicijos atstovai atnaujino savo darbą NSGK.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
5 d. ·
Manipuliavimas baimės jausmu
Diktatūros ir tironijos atsiranda, kuomet valstybių vadovai ir jiems tarnaujantys demagogai sukuria ir eskaluoja realaus arba įsivaizduojamo priešo baimės jausmą.
Tironas save pristato žmonėms kaip jų draugą ir vienintelį gelbėtoją nuo priešo.
Jis skleidžia melą, kuriuo įbauginti žmonės linkę tikėti. Tai darydamas, jis slepia ir cenzūruoja tikrą informaciją.
Jis skaldo visuomenę, skatina ginčus dėl neesminių problemų, taip supriešindamas žmones ir neleisdamas jiems pastebėti tai, kuo užsiima jis pats ir jo pakalikai – pasipelnymo žmonių sąskaita.
Tironas naudojasi teismais ir kitomis valstybės institucijomis, kad susidorotų su oponentais ir kitaip mąstančiais.
Tai – graikų mąstytojo bei tyrinėtojo Aristotelio ir jo mokinių išvados, suformuluotos prieš beveik 2400 metų. Ar jos aktualios ir šiandieniame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje?
Daugiau apie šią ir kitas manipuliavimo formas – 2011 metais išleistoje knygoje „Manipuliavimas demokratija“.