Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo baigti ginčus dėl Vilniaus Lukiškių aikštės ateities ir joje įkurdinti patį svarbiausią mūsų tautos ir valstybės simbolį - raitelį ant žirgo, Vytį. Vytis, pasak jo, simbolizuoja kovingą tautos dvasią, sutelktumą, veržlumą, nepalaužiamą ryžtą.
"Artėjant Valstybės šventei, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai, prisimename ilgametę mūsų valstybės istoriją. Tačiau man iki šiol keista, kaip dar niekas nesusiprato tinkamai įamžinti mūsų pagrindinio simbolio - Vyčio. Paminklų, tarp jų modernistinių, su stovinčiais ir sėdinčiais kunigaikščiais, Lietuvoje pristatyta nemažai, tik pačio įprasčiausio, kiekvienos save gerbiančios, ilgą istoriją turinčios Europos valstybės sostinės aikštėse įprasto raitelio ant žirgo mūsų sostinėje - kaip nėra, taip nėra", - stebėjosi Seimo narys.
Pasak K. Masiulio, Vytis ir įprasmintų nenumaldomą lietuvių tautos laisvės troškimą, ir primintų tremtinių bei šalia aikštės esančiame KGB kalėjime nukankintų tautos didvyrių patirtas kančias.
Jau įvyko ne vienas Vilniaus Lukiškių aikštės sutvarkymo konkursas, tačiau sprendimo nėra, apgailestauja Seimo narys ir kviečia miesto valdžią, taip pat architektų, meno žmonių bendruomenę susiprasti, jog "vienintelis dalykas, kurio laukia miestiečių bendruomenė - tai didingas paminklas, įkūnijantis tikrąją tautos esmę, turintis tautai gilią egzistencinę prasmę".
K. Masiulio manymu, paminklas turi išreikšti nepaliaujamą lietuvių laisvės siekį, be to, jis turi būti vienprasmiškai suprantamas kiekvienam tautiečiui. Seimo narys abejoja, ar kam nors pavyks surasti kokią nors abstrakčią ar konkrečią meninę formą, kuri galėtų konkuruoti su Vyčiu.
Šių metų kovo mėnesį eilinis Lukiškių aikštės planavimo ir simbolio architektūrinio meninio projekto konkursas liko be laimėtojo, mat teigta, jog nebuvo nė vieno darbo, kuris atitiktų pirmai vietai keliamus kriterijus, primenama Seimo pranešime. Naują viešą konkursą žadama skelbti jau netrukus.