Savo „Facebook“ paskyroje Seimo narys antradienio vakarą pasidalijo, kaip jaučiasi po 1-osios „AstraZeneca“ dozės. Anot jo, „AstraZeneca“ parodė charakterį“.
„Pirmoji mūsų naktis buvo saldesnė, nei tikėjausi – nei šaltkrėčio, nei kitų prastos savijautos požymių.
Visgi, paryčiais „AstraZeneca“ parodė charakterį - apgaulinga ramybė peraugo į buitinį konfliktą. Apie trečią nakties ėmė skaudėti ranką, į kurią suleistas skiepas, pakilo aukšta temperatūra, ėmė laužyti kaulus.
Negaliu sakyti, kad troškau būtent šių potyrių, tačiau nesiskundžiu ir gal net džiaugiuosi. Reakcija rodo, kad organizmas kuria antikūnius - vakcina veikia!
Dar labiau džiugina mintis, kad šie simptomai praeis ir, kitaip nei užsikrėtus pačiu virusu, vakcina padės išvengti COVIDo komplikacijų.
Taigi, trumpą diskomfortą atperka supratimas, kad tai – vienintelis kelias grįžti į įprastas gyvenimo vėžes. Tik kartu įveiksime šį išbandym“, – rašo Seimo narys.
Dulkys: ketinama įjungti „paralelinį greitį“ ir skiepyti didelius kolektyvus
Siekiant išnaudoti „AstraZeneca“ vakcinos likučius ir spartinti vakcinaciją ketinama skiepyti ir didelius kolektyvus, pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Anot ministro, tikimasi, kad galimybė organizuotai vakcinuoti dideles grupes paspartins vakcinų sunaudojimą.
„Ką matome – kad šiuo metu prioritetinėse grupėse, kurios yra susijusios su amžiumi, ligomis, yra delsiama, yra laukiama „Moderna“ ar „Pfizer“ vakcinų, deja, jų ne visuose centruose yra. Tad nutarėme plėsti galimybes spartinti vakcinaciją. Šią savaitę įjungsime paralelinį greitį – išnaudojant „AstraZeneca“ likučius pradėsime vakcinuoti ir didelius kolektyvus, dideles grupes, kurie irgi yra prioritetinėse grupėse, tik kiek žemiau“, – sakė A. Dulkys.
Ministro teigimu, kol kas nėra žinoma, kokio dydžio galėtų būti ši prioritetinė grupė, todėl nuo to, kaip seksis ją vakcinuoti bei nuo vakcinos tiekimo priklausys ir masinės gyventojų vakcinacijos pradžia.
„Dabar mūsų vakcinavimo taktika nėra iškalta akmenyje, kaip matote, mes pasidarbavę, pasižiūrėję savaitę-dvi reaguojame į tuos likučius, ką turime, į tuos pasirinkimus. Manau pažiūrėsime, kaip mums seksis vakcinuoti tas pagrindines grupes, nes mes žinome, kad jos yra pakankamai didelės, bet tik teoriškai galime įsivaizduoti, kiek žmonių norės šiose grupėse vakcinuotis, ir nuo to bei nuo būsimų tiekimų priklausys ir tas [masinės vakcinacijos] startas“, – kalbėjo jis.
Anot A. Dulkio, į Lietuvą šią savaitę turėtų būti atgabenta 70 tūkst. „Pfizer“ ir 15 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinų.
Įteisins skiepijimą vaistinėse
Jis kartu pažymėjo, kad praėjusi savaitė apskritai buvo rekordinė vakcinavimo prasme, vakcinuota daugiau 88 tūkst. asmenų, kai prieš savaitę buvo beveik 75 tūkst.
Ministras priminė, kad šiuo metu turima apie 60 tūkst. nesunaudotų „AstraZeneca“ vakcinų, „Moderna“ – beveik 9 tūkst., „Pfizer“, – mažiau nei 5 tūkst.
Be kita ko, SAM vadovas pranešė, kad dar šią savaitę ketinama įteisinti skiepijimą vaistinėse.
„Čia yra ne tik teisės aktų sutvarkymas, yra sprendžiami ir IT klausimai. Tikimės, kad kuo greičiau pavyks tai išspręsti, bus galima spartinti vakcinaciją pasitelkiant vaistininkus“, – sakė jis.
Portalas tv3.lt primena, kad patys vaistininkai teigia esatys pasiruošę skiepyti ne tik sezoninėmis erkinio encefalito ir gripo, bet ir COVID-19 vakcinomis.