• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tuos, kurie kartą jau buvo Seimo nariais, bet šį kartą nepateko į rūmus Gedimino prospekto gale, iškrapštyti iš jų nelengva. Dalis praėjusios kadencijos parlamentarų tebemina Seimo durų slenkstį.

Tuos, kurie kartą jau buvo Seimo nariais, bet šį kartą nepateko į rūmus Gedimino prospekto gale, iškrapštyti iš jų nelengva. Dalis praėjusios kadencijos parlamentarų tebemina Seimo durų slenkstį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po praėjusių metų spalį vykusių rikimų Seimo nario mandatą laimėjo tik 76 ankstesnės kadencijos parlamentarai. Tačiau ne visiems, likusiems už borto, darbo teko ieškotis kitur.

REKLAMA

Gal priglausti kolegas, kuriems nepasisekė, ir ne šventas išrinktųjų reikalas (nors ką gali žinoti, gal po ketverių metų tas, kuriam dabar ištiesei pagalbos ranką, padės tau?), bet Seimo rūmuose darbą rado nemažai buvusių parlamentarų.

Pavyzdžiui, praėjusios kadencijos Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis tapo buvusio žemės ūkio ministro, o dabar Seimo nario, konservatoriaus (TS-LKD) Kazio Starkevičiaus padėjėju-sekretoriumi. Liberalų sąjūdžio (LS) lyderiui parlamentarui Eligijui Masiuliui talkina praėjusią kadenciją su Arūno Valinsko Tautos prisikėlimo partija į Seimą patekęs, o vėliau į LS frakciją perbėgęs Laimontas Dinius.

REKLAMA
REKLAMA

Aršus kovotojas prieš korupciją Ligitas Kernagis, 2008 metais į Seimą taip pat patekęs su Tautos prisikėlimo partijos vėliava, o praėjusios kadencijos pabaigoje įsiliejęs į Krikščionių partijos frakcijos gretas, taip pat neliko už borto – šią kadenciją jis talkina buvusiai TS-LKD frakcijos narei Aurelijai Stancikienei, pernai rudenį į Seimą patekusiai su „Drąsos kelio“ komanda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatorius Julius Dautartas, Seimo nario mandatą turėjęs net dvi kadencijas, trečiąją taip pat turės tenkintis padėjėjo-sekretoriaus statusu. Jis talkins partijos kolegai Emanueliui Zingeriui.

Dar vienas TS-LKD partijos atstovas Algis Kazulėnas savo karjerą parlamente taip pat tęsia tapęs padėjėju-sekretoriumi. Juo pasirūpino nuo pat 1992-ųjų Seimo nario mandato neprarandanti Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

REKLAMA

Kitokį kelią pasirinko Vytautas Kurpuvesas. Buvęs „prisikėlėlis“ pastaruosiuose Seimo rinkimuose nesėkmingai dalyvavo su Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujama partija „Sąjunga TAIP“, o dabar laimėjo konkursą ir tapo valstybės tarnautoju. Jis jau pradėjo dirbti Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėju.

REKLAMA

Bene aukščiausiai iš praėjusios kadencijos parlamentarų pastaruoju metu pakilo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas Alfonsas Dailis Barakauskas, tapęs vidaus reikalų ministru. Šiek tiek žemiau skraido jo partijos kolega Almantas Petkus. Jis tapo viceministru kito partijos kolegos Valentino Mazuronio vadovaujamoje ministerijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seime darbo gavo ir ankstesnių kadencijų parlamentarai. Tarp po 2012-ųjų rudenį vykusių rinkimų sugrįžusių į rūmus Gedimino prospekto gale – socialdemokratė Sigita Burbienė. 1992–1996 m., 1996–2000 m. ir 2000–2004 m. pati džiaugusis Seimo nario mandatu, o 2011-siais išrinkta į Vilniaus miesto tarybą, dabar ji yra viena iš Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime referentų.

REKLAMA

Pasak seimo kanclerio Jono Mileriaus, kiekvienam Seimo nariui „priklauso“ trys padėjėjų-sekretorių etatai. Tačiau vieniems pakanka ir poros pagalbininkų, kitiems reikia gerokai daugiau.

„Vieni padėjėjus įdarbina puse etato, kiti – dar mažiau. Gali įdarbinti ir keturis žmones – po ketvirtį etato", – aiškina jis. Beje, Seimo kanceliarija parlamentarams rekomendavo nedalyti padėjėjams mažiau nei 0,25 etato.

REKLAMA

Parlamento Ryšių su visuomene skyrius infomavo, kad daugiausia padėjėjų-sekretorių – net po aštuonis – turi Seimo nariai Naglis Puteikis ir Valerijus Simulikas, po šešis – parlamentarai Arvydas Anušauskas, Kęstutis Daukšys, Edmundas Jonyla, Algis Kašėta, Gintautas Mikolaitis, Petras Narkevičius, Milda Petrauskienė, Vytautas Saulis ir Neringa Venckienė.

Iš viso 138-iems naujos kadencijos Seimo nariams (dar trys bus renkami kovo 3 dieną – red. past.) jau talkina keli šimtai padėjėjų-sekretorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų