Tokią išvadą EPK patvirtino septyniems jos nariams balsavus už, penkiems buvus prieš, vienam susilaikius. Tarp balsavusiųjų prieš buvo Darbo partijos į komisiją deleguoti atstovai. „Išvada paprasta, kad tas nutarimo projektas, kuris įregistruotas, turi būt svarstomas. Iš esmės jis sako tai, kas parašyta Seimo statute, procedūrą reikia kartoti", – po balsavimo žurnalistams sakė EPK pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys.
Seimas yra balsavęs dėl vieno nutarimo projekto, kuriuo buvo siūloma sudaryti komisiją V.Uspaskicho neliečiamybės klausimu, ir jis buvo atmestas. Situaciją įvertinę etikos sargai tuomet konstatavo, kad klausimas dėl V.Uspaskicho neliečiamybės yra baigtas, ir nauja komisija, turinti svarstyti prokurorų prašymą dėl neliečiamybės panaikinimo, neturi būti sudaroma.
Protestuodami prieš tokį sprendimą savo įgaliojimus stabdantys pareiškė penki opozicijos atstovai EPK, tarp jų ir komisijos pirmininkas V.Stundys. Opozicija laikosi nuomonės, kad toks EPK sprendimas prieštaravo Statutui. Vėliau su parlamento vadovybe aptarę situaciją opozicijos atstovai nusprendė į komisiją grįžti, gavę pažadą, kad V.Uspaskicho klausimas nebus strigdomas.
Darbo partijos įkūrėją V. Uspaskichą prokurorai baudžiamojon atsakomybėn nori patraukti dėl nepagarbos teismui. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais.
Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo.