• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamento (EP) pirmininkų sueiga, į kurią įeina ir EP pirmininkas Patrickas Coxas (Patrikas Koksas) ketvirtadienį (05.15) vakare Strasbūre patvirtino šalims kandidatėms atstovaujančių stebėtojų paskyrimą į parlamentinius komitetus.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo delegacijos narių krikščionio demokrato Kazio Bobelio ir moderniojo krikščionio demokrato Egidijaus Vareikio ginčas dėl vietos EP Užsienio reikalų, žmogaus teisių, bendros užsienio ir saugumo politikos komitete EP buvo išspręstas pastarojo naudai.

REKLAMA

K. Bobelis paskirtas į Regioninės plėtros, transporto ir turizmo reikalų komitetą.

EP Europos liaudies partijos frakcijai (ELP), vienijančiai konservatorius ir krikščionis demokratus, priklausantys K. Bobelis ir E. Vareikis galėjo pretenduoti tik į vieną vietą minėtame komitete.

Nors delegacijos nariai, prieš išvykdami į EP buvo apsisprendę, į kokius komitetus pretenduos, Briuselyje paaiškėjo, kad į vieną vietą Užsienio reikalų, žmogaus teisių, bendros užsienio ir saugumo politikos komitete pretenduoja du delegacijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA

K. Bobelis buvo susitikęs su ELP pirmininku Hansu-Gertu Poetteringu ir įtikinėjo jį, jog E. Vareikis neturi teisės būti ELP, nes priklauso "neegzistuojančiai partijai".

Taip jis pavadino Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungą, kuri gegužės pabaigoje ketina susivienyti su Lietuvos liberalų sąjunga (LLS) ir Lietuvos centro sąjunga (LCS).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiniasklaidai pranešus apie Lietuvos delegacijoje iškilusią problemą, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas pareiškė, kad tokie dalykai "daro gėdą Lietuvai", ir pagrasino inicijuosiąs minėtų abiejų delegacijos narių atšaukimą.

Į Vilnių iš Strasbūro sugrįžęs K. Bobelis penktadienį Seime surengė spaudos konferenciją, kurioje akcentavo, jog "esminis dalykas" yra ne E. Vareikio narystė komitete, bet ELP frakcijoje.

REKLAMA

"Esminis dalykas yra ne komitetas, bet tai, kad jį delegavo Jungtinė ir liberalų frakcija. Kas atstovaus komitetuose - nėra esmė", - spaudos konferencijoje teigė K. Bobelis.

Jungtinę ir liberalų frakciją sudaro liberalų, centristų ir moderniųjų krikščionių demokratų atstovai.

Partijos "Lietuvos krikščionys demokratai" lyderio nuomone, E. Vareikis EP turėtų priklausyti ne ELP, bet kaip ir delegacijos narys liberalas Arminas Lydeka - Europos liberalų demokratų reformatorių frakcijai.

REKLAMA

"Ne K. Bobelis sprendė, ar mane priimti į ELP frakciją", - žurnalistams sakė E. Vareikis, pažymėjęs, jog narystė frakcijoje priklauso nuo paties parlamentaro pageidavimo bei frakcijos sutikimo.E. Vareikis yra buvęs Lietuvos krikščionių demokratų partijos (LKDP), kuri vėliau susijungė su K. Bobelio vadovaujama Krikščionių demokratų sąjunga (KDS), tarptautinis sekretorius, atsakingas ir už ryšius su Europos liaudies partija. Tačiau 1999-2000 metais su grupe bendraminčių jis atsiskyrė nuo LKDP ir įkūrė MKDS.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Bobelis spaudos konferencijoje taip pat teigė turįs nuopelnų būti delegacijos EP nariu ir dirbti minėtame komitete. Žurnalistams jis priminė, kad kaip buvęs JAV veikusio Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto (VLIK) pirmininkas, dalyvavo 1983 metais Europos Parlamente vykusiame posėdyje, kai buvo priimta rezoliucija, smerkianti Baltijos valstybių okupaciją ir raginanti joms suteikti apsisprendimo teisę. "Aš galiu būti naudingas tame parlamente, nes su juo turiu ryšių jau dvidešimt metų", - spaudos konferencijoje pažymėjo K. Bobelis.

REKLAMA

Ar atšaukti Seimo delegacijos EP narius, A. Paulauskas teigė spręsiąs po pokalbio su delegacijos vadove Birute Vėsaite.

BNS šaltinių Europos Parlamente teigimu, delegacijos narių atšaukimas nebūtų įvertintas teigiamai, nes skandalingai Lietuvoje nuskambėjusi istorija nesusilaukė didesnio dėmesio EP.

REKLAMA

Iš viso Lietuva į EP delegavo trylika parlamentarų, kurie dalyvaus EP plenariniuose, komitetų ir frakcijų posėdžiuose stebėtojų teisėmis. Išskyrus plenarinius posėdžius, stebėtojai galės pasisakyti komitetuose ir frakcijose.

Dėl kitų delegacijos narių paskyrimo į komitetus ginčų nekilo.

Delegacijos vadovė B. Vėsaitė paskirta į Pramonės, užsienio prekybos, mokslinių tyrimų ir energetikos, socialdemokratas Antanas Valys - į Užsienio reikalų, žmogaus teisių, bendros saugumo ir gynybos politikos, socialdemokratas Mindaugas Bastys ir socialliberalas Kęstutis Kuzmickas - į Aplinkosaugos, sveikatos reikalų ir vartotojų teisių, socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas ir socialliberalas Vytautas Kvietkauskas - į Regioninės plėtros, transporto ir turizmo, konservatorius Vytautas Landsbergis - į Piliečių laisvių ir teisių bei teisingumo ir vidaus reikalų, socialdemokratas Arturas Plokšto ir Eugenijus Maldeikis - į Biudžeto, liberalas A. Lydeka - į Konstitucinių reikalų, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos (VNDPS) atstovas Gintaras Didžiokas - į Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Delegacijos narių teigimu, jie pageidavo dirbti tuose iš 17 komitetų, kurių veikla būtų aktualiausia Lietuvai.

Balandžio 16 dieną Atėnuose stojimo į Europos Sąjungą sutartis pasirašiusios dešimt valstybių į EP atsiuntė iš viso 162 stebėtojus.

Stojančiųjų šalių atstovai stebėtojų teisėmis dirbs iki kitų metų gegužės 1 dienos - planuojamos visateisės narystės datos. 2004 metų pavasarį numatoma ir stojančiose šalyse surengti Europos Parlamento rinkimus.

Naujai išrinkti europarlamentarai savo darbą pradėtų nuo kitų metų liepos 1 dienos.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų