Seimas po svarstymo antradienį pritarė Vandens įstatymo pataisoms: už balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo trys, o 24 susilaikė. Galutinis balsavimas vyks kitame posėdyje, o pataisos galiotų nuo gegužės.
Pataisomis numatoma, kad taršos leidimas ir toliau bus reikalingas, tačiau išimtis bus taikoma išleidžiant buitines nuotekas, kai jų koncentracija neviršys aplinkos ministro nustatytų verčių.
Taip pat siūloma prie buitinių priskirti ir nuotekas, susidarančias naudojant vandenį įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojų poreikiams.
Konservatoriaus Edmundo Pupinio teigimu, taršos leidimų procese tam tikros tolerancijos ribos turi būti.
„Nes 0,01 užterštumas kai kada turbūt nebūna fiksuojamas ir tam tikrais prietaisais. Tarkime, arti nulio esanti tolerancija turbūt daugiau priklauso nuo tikslių prietaisų, kurių kai kurie departamentai neturi ir susiduriame su problema“, – sakė jis.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas tvirtino, kad pataisos išspręs vandentvarkos įmonių problemas, kai jos smarkiai baudžiamos už nedidelius pažeidimus, tačiau kai kurie Seimo nariai kritikavo pakeitimus ir teigė, kad jos sudarys galimybę leisti į ežerus ir upes dar taršesnes nuotekas.
Pasak S. Gentvilo, buitiniuose nuotekų tinkluose nesusidaro pavojingos medžiagos, būdingos pramonei.
Seimo teisininkai taip pat kritikavo pataisas – Teisės departamentui kelia abejonių siūlymas prie buitinių nuotekų priskirti ir nuotekas, susidarančias naudojant vandenį įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojų poreikiams. Taip pat Seimo teisininkai abejojo, ar tokioms nuotekoms apskritai turėtų būti taikomas toks pats teisinis režimas kaip ir namų ūkių nuotekoms.