Ketvirtadienį Seimas diskutavo, ar pritarti siūlymui pradėti konsultacijas su Europos Komisija dėl galimybės kiekvienai Europos Sąjungos narėms savarankiškai apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo. Taip pat svarstyta galimybė atlikti Lietuvos Respublikos gyventojų sociologinę apklausą dėl vasaros laiko taikymo.
Iš 90 balsavusių Seimo narių 76 pasisakė už, 7 – prieš, 7 susilaikė. Įstatymas priimtas.
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ šiemet atlikta apklausa rodo, kad beveik 80 proc. šalies gyventojų nepritaria laiko keitimui.
Kritikavo energijos taupymo argumentus
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Mykolas Majauskas, kritikuodamas projektą, juokavo, kad turbūt valstybėje nebeliko svarbesnių klausimų, jei imta diskutuoti apie vasaros laiką.
„Man atrodo, kad yra svarbesnių klausimų. Absoliuti dauguma valstybių nesiima priemonių nesukioti laiko. Lietuvos vienos iniciatyva nesukioti laiko atrodo labai, labai keistai. Tam yra begalė priežasčių, viena iš jų – racionaliau išnaudojame šviesųjį paros metą. Vienas svarbus momentas, dėl kurio reikės apsispręsti, tai gyvensime vasaros ar žiemos laiku. Nes vieni ryte norės šiek tiek ilgiau pamiegoti, kiti – anksčiau keltis. Neabejoju, kad šita diskusija iššauks didelį visuomenės susipriešinimą“, - posėdyje kalbėjo M. Majauskas.
Tuo tarpu TS-LKD narys Kęstutis Masiulis tvirtino, kad M. Majausko argumentai klaidingi ir problemų atsisakius laiko persukimo neatsirastų.
„Čia nėra jokių problemų, koks laikas turi būti Lietuvoje – toks pat, kaip Bulgarijoje. Šiuo atžvilgiu yra viskas aišku. Dar 1999 m. Lietuva buvo panaikinusi kurį laiką laikrodžių sukiojimą. O panaikinimas remiasi labai aiškiais kriterijais – psichologų ir medikų įrodymais, kad tie sukiojimai ypač jautresniems žmonės yra skaudūs. Žmonės pripranta prie laiko ir tame laike gyvena. Šokinėjimas pirmyn, atgal jautresnius žmones kelioms dienoms ar net savaitei sutrikdo“, - kalbėjo K. Masiulis.
Vasaros laikas Lietuvoje pradėtas taikyti 1981-1989 m., 2000 m. panaikintas, o nuo 2003 m. įvestas antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką. Lietuvoje vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, persukant laikrodžio rodykles valanda į priekį, o atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, atsukant laikrodžio rodykles valanda atgal.