• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas iki 5 dienų sutrumpino ligos pašalpos mokėjimo atleistam iš darbo žmogui.

Už tai balsavo 69 Seimo nariai - visi tik iš valdančiosios daugumos, o susilaikė trys: Mišrios Seimo narių grupės atstovai

REKLAMA
REKLAMA

Rima Baškienė ir Antanas Baura bei konservatorius Antanas Matulas. Socialdemokratai, „tvarkiečiai“, „darbiečiai“ balsavime nedalyvavo.

REKLAMA

Seimas be kita ko neatsižvelgė į Seimo Teisės departamento teisininkų įspėjimą, kad ligos pašalpos sutrumpinimas iki 5 dienų prieštarautų kitoms keičiamo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatoms.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys tvirtino, kad Seimui sutrumpinus bedarbiams ligos pašalpos mokėjimą, „Sodros“ biudžetas sutaupytų 6 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kito kelio nėra: arba taupyti, arba didinti įmokas „Sodrai“, - Seime pareiškė ministras.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas siūlymą pavadino antikonstituciniu.

„Žmogus gali dirbti 20 ar 15 metų ir nesirgti - mokėti mokesčius bei turėti teisėtus lūkesčius, kad susirgus jam bus mokama ligos pašalpa. O dabar siūloma jam nebemokėti, nors jis mokesčius mokėjo. Ir kodėl 5 dienas siūloma apmokėti, o ne 6 ar 4 dienas?“ - kalbėjo A. Sysas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo teisininkai savo išvadoje tvirtino, kad „toks reguliavimas nesiderina su asmeniui laiduojama teise į socialinę paramą ligos atveju“.

„Atkreiptinas dėmesys, kad draudiminis įvykis - liga - yra tęstinis, todėl su juo susijusių išmokų mokėjimo nutraukimas jam nepasibaigus prieštarauja keičiamo įstatymo nuostatai, kad ligos pašalpa mokama iki darbingumo atgavimo dienos ar darbingumo lygio nustatymo dienos“, - teigiama Teisės departamento išvadoje.

Seimo teisininkai taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad teisę gauti ligos pašalpą turi ir asmenys, gaunantys pajamas pagal autoriaus sutartis, tačiau jiems teisė į išmoką nėra ribojama darbo pabaiga, todėl siūlomas reguliavimas pažeistų asmenų lygiateisiškumo principą - pagal autoriaus sutartis dirbantiems asmenims negaliotų 5 dienų ligos pašalpos mokėjimo nuostata.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų