Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas išankstinio parlamento sutikimo suvaržyti Seimo nario Vinco Babiliaus laisvę.
(papildyta 15:11)
Popietiniame posėdyje Seimo narys V. Bacevičius pristatė nutarimo projektą, kuriuo siūloma sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario Vinco Babiliaus laisvę.
Seimas nutarė sudaryti 12 narių komisiją, kurios pirmininku paskirtas V. Bacevičius. Savo išvadas laikinoji komisija turės pateikti balandžio 19 d.
Už tokį nutarimą balsavo 85 Seimo nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo.
- - - - -
Generalinis prokuroras informavo Seimą, kad administracinėje byloje surinkti duomenys rodo, jog V. Babilius įtariamas padaręs tris pažeidimus, numatytus Administracinių teisės pažeidimų kodekse. D. Valys informavo, kad administracinę bylą perduoti teismui galima tik gavus Seimo sutikimą.
Po generalinio prokuroro kreipimosi plenariniame posėdyje vadovaujantis Seimo statuto 23 straipsniu paskelbta valandos pertrauka. Parlamentarai nutarimo projektą ,,Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario Vinco Babiliaus laisvę sudarymo“ svarstys 15 val. Kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, turi pritarti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
- - - - -
Kovo 19 d. avariją Laisvės prospekte Vilniuje sukėlusiam ir iš įvykio vietos pasišalinusiam Seimo nariui V. Babiliui buvo surašyti trys administracinės teisės pažeidimų protokolai. Generalinės prokuratūros teigimu, V. Babilius vairavo automobilį neatsižvelgdamas į kelio ir meteorologines sąlygas, jo nesuvaldė ir atsitrenkė į stovintį automobilį. Iš eismo įvykio vietos V. Babilius pasitraukė. Automobiliui, kurį vairavo parlamentaras, nebuvo atlikta techninė apžiūra.
Pasitraukimas iš eismo įvykio vietos užtraukia baudą vairuotojams nuo 3 tūkst. iki 4 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.
Kadangi tarp alternatyvių kodekse numatytų sankcijų yra ir laisvės apribojimas (nors teismas jo gali ir nepritaikyti), reikalingas išankstinis Seimo sutikimas.
Pagal Konstituciją ir Seimo statutą, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.