Ketvirtadienį Seimas ketina apsispręsti, ar Seimo vadovo kėdę patikėti laikinai vadovaujančiai Parlamentui Seimo Pirmininko pirmajai pavaduotojai Irenai Degutienei.
Šis klausimas yra įtrauktas į preliminarią ketvirtadienio Seimo posėdžių darbotvarkę.
Siūlyti I. Degutienei vadovauti Seimui nutarė trečiadienį posėdžiavusi valdančioji koalicija.
Pati I. Degutienė santūriai kalba apie savo karjeros perspektyvą. "Sutiksiu, bet dideliu džiaugsmu nespindžiu", - žurnalistams sakė I. Degutienė, atsakydama į klausimą, ar sutiks vadovauti Seimui.
Jeigu taptų Seimo vadove, I. Degutienė žadėjo ieškoti "kalbėjimosi ir susikalbėjimo".
Kandidatė į Seimo Pirmininkės pareigas teigė užsitikrinusi TS-LKD, Liberalų sąjūdžio, liberalcentristų ir "Ąžuolo" frakcijų paramą.
Tačiau dėl frakcijos "Viena Lietuva" palaikymo ji nebuvo tikra. "Jų neklausiau. (...) Lyg jie ir neturi pretenzijų dėl mano kandidatūros, tačiau jie turi dar abejonių, ar liks koalicijoje", - sakė I. Degutienė.
Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas J. Razma pripažino, kad Laimonto Diniaus vadovaujama frakcija "Viena Lietuva" dar yra šiandien "šiek tiek sudėtingesniame santykyje su valdančiąja koalicija, nes ji kaip subjektas, kaip frakcija dar turi būti kažkaip įforminta, koreguojant koalicijos sutartį".
Tačiau jis tikisi, kad frakcija "Viena Lietuva" parodys gerą valią balsuojant dėl I. Degutienės kandidatūros.
J. Razma taip pat tikisi, kad I. Degutienės kandidatūrą palaikys ir kai kurių opozicinių frakcijų atstovai.
Jeigu Seimas pritartų, I. Degutienė pakeistų iš Seimo Pirmininko pareigų antradienį atleistą Arūną Valinską.
Kaip numato Seimo statutas, Seimo Pirmininkas renkamas slaptu balsavimu. Kandidatus į Seimo Pirmininko pareigas raštišku pareiškimu gali siūlyti ne mažiau kaip 1/10 Seimo narių.