Vietoje pradinės rezoliucijos versijos pasiūlyta priimti švelnesnį rezoliucijos variantą, kuriame J. Tymošenko pavardės nėra. Sudaryta redakcinė komisija suderino kompromisinį abiejų siūlomų rezoliucijų variantą. Nors dalis parlamentarų tvirtino, kad tokia rezoliucija nebeturi prasmės, vis dėlto už ją balsavo 67 iš 68 balsavusių Seimo narių, ir rezoliucija buvo priimta.
B. Vėsaite: tokių kaip J. Tymošenko – šimtai
Apie tai, kad pradinė rezoliucijos versija yra ydinga kalbėjo kelių Seimo frakcijų nariai. Pasak Birutės Vėsaitės, susikoncentravimas į J. Tymošenko yra nepriimtinas. „Tokių, kaip J. Tymošenko, sėdinčių už savo pažiūras, yra ne vienas šimtas ir tikriausiai ne vienas tūkstantis“, – pareiškė ji.
B. Vėsaitė akcentavo, kad Lietuva ir taip padarė viską, kad Rytų partnerystės susitikime būtų priimtas pozityvus sprendimas, ir Ukraina taptų asocijuota nare. Pasak jos, sutarties nepasirašymo atveju visą kaltę turėtų prisiimti ES: „Aš sakyčiau, kad ne viską padarė būtent ES. Bet nepraraskim vilties.“
Apie tai, kad dabartinėje situacijoje pirmoji rezoliucijos versija yra netinkama, nes labiau tikėtina, kad turėtų priešingą rezultatą, nei tikimasi, kalbėjo Povilas Gylys. „Nereikia spausti, kai viduje padėtis yra gana prieštaringa. Tai gali sudaryti įspūdį, kad Europa yra spaudimo mašina“, – tvirtino jis.
V. Gapšys ragino nesislėpti krūmuose
Kitokios nuomonės laikosi „Darbo partijos“ frakcija. Vytautas Gapšys pareiškė, kad sprendimas rezoliucijoje neminėti J. Tymošenko reikštų nusisukimą nuo savo vertybių ir anksčiau deklaruotų teiginių. Jis akcentavo, kad ES pirmininkaujanti šalis turi aiškiai įvardinti šias vertybes ir „nesislėpti krūmuose“.
„Mes turime aiškiai rezoliucijos tekste įvardinti J. Tymošenko pavardę kaip selektyvaus teisingumo pavyzdį“, – teigė „darbietis“. Pasak V. Gapšio, lemtingi sprendimai dėl ES ir Ukrainos asociacijos sutarties jau priimti atitinkamų asmenų galvose, todėl Lietuvos rezoliucija Rytų partnerystės baigčiai nepakenktų.
Primename, kad ES Rytų partnerystės susitikimas Vilniuje vyks lapkričio 28 dieną. Jame turi galutinai paaiškėti ar ES ir Ukraina pasirašys asociacijos ir išplėstinė laisvos prekybos sutartis. Pastarosiomis dienomis prabilta vis mažėjančią tikimybę sėkmingai pasirašyti susitarimus.
Kijevas trečiadienį užblokavo įstatymo projektą, kuriuo buvo siekiama išlaisvinti J. Tymošenko. Be to, buvo iškelta baudžiamoji byla J. Tymošenko advokatui Serhijui Vlasenkai.