Antradienį Seimas atmetė iniciatyvą dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl galimų grėsmių valstybės konstitucinei santvarkai sudarymo projekto.
Komisijos priešininkai argumentavo, esą visos komisijos skirtos tik tam, kad trikdytų darbą. Socialdemokratė Irena Šiaulienė teigė, jog opozicija tokios komisijos norinti tik dėl rinkimų. Kitas socdemas Juozas Olekas sakė nematąs nieko blogo, kad rinkėjai daro įtaką Seimo nariams – kas jie bebūtų – meno ar verslo žmonės.
Seimo narys Gintaras Šileikis priešingai akcentavo, jog visiems turi būti aktualu išsiaiškinti, kas ir kur priima sprendimus už Seimo ribų, kur priimami realūs sprendimai, apeinant demokratines institucijas. Anot komisijos šalininkų, parlamentinės kontrolės institucija – specialioji komisija – esanti reglamentuota Seimo statute ir nėra reikalo jos bijoti.
Komisiją sudaryti siūlė frakcija Tvarka ir teisingumas. Komisija turėtų išsiaiškinti neseniai paaiškėjusias Gedimino Kirkilo tapimo premjeru aplinkybes.
Pateikdamas Komisijos sukūrimo projektą p. Mazuronis priminė neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusius faktus apie 2006 m. vasarą vykusį keturioliktosios Vyriausybės formavimą. Kaip pranešė žiniasklaida, dabartinio premjero paskyrimą galėjo nulemti Darbo partijos nario Jono Pinskaus namuose šiuo klausimu vykusios derybos, kuriose dalyvavo ne tik parlamentarai ir kandidatas į premjerus, bet ir "Gazpromo" atstovas Lietuvoje Rimandas Stonys bei Raimundas Lopata, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius.
Manoma, kad būtent ten buvo sutarta, jog premjeru turi tapti ne pradinis socialdemokratų kandidatas Zigmantas Balčytis, o G. Kirkilas.
Daugumai Seimo narių šis klausimas pasirodė neįdomus. Po pakartotinio balsavimo ir aršių ginčų balsavimo rezultatai: 60 už, 51 prieš, o 11 susilaikė.