Konstitucijos pataisų, reikalingų šalies integracijai į Europos Sąjungą, priėmimas dar labiau nusikelia, nes ketinama prašyti Vyriausybę pateikti dėl jų savo nuomonę.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) Europos reikalų komiteto pirmininko Vytenio Andriukaičio prašymu pirmadienį padarė pataisų svarstymo pertrauką ir ketina siūlyti Seimo valdybai dėl jų paprašyti Vyriausybės nuomonės.
Siūlomos priimti Konstitucijos pataisos reglamentuoja Lietuvos ir ES teisės aktų santykį, valdžios institucijų kompetencijų pasidalijimą bei ES sprendimų priėmimomechanizmą.
TTK pirmininkas Aloyzas Sakalas BNS teigė, jog teisės ekspertų nuomone pataisų projektą "dar reikia gerokai taisyti".
BNS žiniomis, svarstant pataisas nesutarimų kilo tarp Europos reikalų komiteto vadovo V.Andriukaičio ir Konstitucijos pataisų rengimo parlamentinės komisijos vadovo Juozo Bernatonio.
Pastarasis pasisakė už tai, jog pataisos būtų nedelsiant svarstomos.
"Aš siūliau svarstyti, o Europos reikalų komitetas pareikalavo Vyriausybės išvados", -BNS sakė J.Bernatonis.
Jis taip pat pažymėjo, jog komisijos ir Europos reikalų komiteto nuomonės išsiskyrė ir dėl to, ar Konstitucijoje reikia minėti Seimo komitetus, kurie teiktų savo nuomonę Vyriausybei dėl ES teisės aktų projektų.
V.Andriukaičio nuomone, tokiu komitetu turėtų tapti Europos reikalų komitetas.Anksčiau Seimas dėl Konstitucijos pataisų kreipėsi ekspertinės išvados į Konstitucinį Teismą, tačiau šis atsisakė pateikti tokią išvadą.
Sprendimas prašyti Vyriausybės nuomonės dar labiau nukels pataisų priėmimą. Anksčiau buvo tikėtasi, jog TTK pritarus pataisoms, jas Seimas galės apsvarstyti ir surengti pirmąjį balsavimą dėl priėmimo vasario mėnesį.
Tačiau ir tokiu atveju, dėl pataisų antrą kartą būtų galima balsuoti tik gegužę, o jos anksčiausiai įsigaliotų birželį.
Tuo tarpu, Lietuva tikisi gegužės 1 dieną tapti visateise ES nare, o birželio 13 dieną numato surengti pirmuosius rinkimus į Europos Parlamentą.
BNS